Lara Gut slavila u prvoj utrci sezone, Leona Popović završila na 48. mjestu

1/5
22.10.2016.
u 15:55

U nedjelju se u Soeldenu vozi muški veleslalom uz nastup Filipa Zubčića i Samuela Kolege.

Švicarska skijašica Lara Gut pobijedila je na veleslalomu u austrijskom Soeldenu, prvoj utrci nove sezone Svjetskoga kupa.

Prošlogodišnja ukupna pobjednica Svjetskog kupa dominirala je i u premijernoj utrci sezone pobijedivši s velikih 1.44 sekundi prednosti ispred Amerikanke Mikaele Shiffrin, dok je treće mjesto osvojila 20-godišnja Talijanka Marta Bassino (+1.93), kojoj je to prvo postolje u karijeri. Za Gut je ovo druga pobjeda u Soeldenu, ukupno 19. u karijeri i četvrta veleslalomska.

Na stazi ledenjaka Rettenbach nad Soeldenom nastupila je i jedina hrvatska skijašica Leona Popović koja s visokim startnim brojem 64 zauzela 48. mjesto sa zaostatkom od 5.60 sekundi.

1. Lara Gut (Švi) 1:10.11 1:12.91 2:23.02
2. Mikaela Shiffrin (USA) 1:11.53 1:12.93 2:24.46
3. Marta Bassino (Ita) 1:11.95 1:13.00 2:24.95
4. Stephanie Brunner (Aut) 1:12.36 1:12.94 2:25.30
5. Sofia Goggia (Ita) 1:12.92 1:12.87 2:25.79
6. Tessa Worley (Fra) 1:12.88 1:12.96 2:25.84
7. Michaela Kirchgasser (Aut) 1:12.39 1:13.64 2:26.03
8. Petra Vlhova (Slk) 1:13.64 1:12.61 2:26.25