Hirscher slavio i preuzeo vodstvo u Svjetskom kupu, Rodeš bez druge vožnje

Marcel Hirscher
1/2
22.01.2017.
u 15:01

Austrijanac Marcel Hirscher pobjednik je slalom kojeg su skijaši u nedjelju vozili za Svjetski kup u Kitzbuehelu, dok je drugo mjesto zauzeo Britanac David Ryding, a treće Rus Aleksander Horošilov.

Za tridesetogodišnjeg Britanca Rydinga, koji je u prvoj vožnji bio najbrži, ovo je prvo postolje u karijeri, a drugu je vožnju završio na drugom mjestu sa zaostatkom od 76 stotinke za austrijskim skijašem. Zaostatak Rusa Horošilova za Hirscherom je 1:11 sekundi.

Danas je u slalomu nastupio i jedan hrvatski skijaš, Istok Rodeš, koji se nije uspio plasirati u drugu vožnju. Zauzeo je44. mjesto s vremenom 57.97 sa zaostatkom od 4,55 sekunde za Rydingom.

Zahvaljujući ovoj pobjedi, trećoj ove sezone, Hirscher je sa 540 bodova preuzeo vodstvo u poretku skijaša u slalomu, a Norvežanin Henrik Kristoffersen, koji danas nije završio prvu vožnju, na drugom je mjestu sa 460 bodova. Treće mjesto drži Talijan Manfred Moelgg sa 358 bodova.

U ukupnom pretku Hirscher je vodeći sa 1080 bodova, drugi je Kristoffersen sa 692 boda, a treći je Francuz Alexis Pintaurault sa 681 bodom.