Barcelona
1/8
18.08.2014.
u 22:47

Barcelona je u prijateljskom susretu na Camp Nou dočekala meksički Leon i pobijedila 6:0. Bila je to premijera nove Barce, prvi put zaigrale su sve zvijezde, a ako je suditi prema ovom susretu, navijače katalonskog kluba očekuje puno uzbuđenja ove sezone.

Sjajni Munir

Neymar i Messi izgledali su svježe i bili željni igre, u prvom poluvremenu zadavali su meksičkim nogometašima puno muke. Brazilac je zabio dva gola, a Messi jedan. U nastavku utakmice bilo je puno izmjena, a pozornost na sebe skrenuo je sjajni mladi nogometaš Munir El Haddadi (19). Igrač marokanskog porijekla, koji je, zanimljivo, rođen u Madridu postigao je dva gola i potvrdio da se radi o velikom talentu. Inače, on je prošle sezone vodio juniore Barcelone (igrače do 19 godina) do osvajanja Lige prvaka, a bio je najbolji igrač i strijelac natjecanja. Šesti pogodak postigao je Sandro.

Utakmica će se pamtiti i po debiju Luisa Suareza, koji je odigrao posljednjih 12 minuta. Igrač kojem je prije nekoliko dana dozvoljeno da unatoč suspenziji igra u prijateljskim utakmicama dobio je velike ovacije navijača, koji su zadovoljni što se pridružio njihovu klubu.

Dalekometni udarci

A u ovoj utakmici sudjelovao je i hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić koji je odigrao sat vremena. Bio je dobar, uklopio se u dobru igru momčadi i odlično nadopunjavao s Iniestom. Još će mu biti potrebno neko vrijeme da se u potpunosti navikne na sustav igre Barce, ali već sad je pokazao da će donijeti nešto novo u igru Katalonaca - udarce iz daljine. Isprobao je Ivan nekoliko puta svoj udarac, ali je bio neprecizan. Međutim, bit će to jedna sasvim nova dimenzija, ona koja godinama nedostaje ovoj momčadi.

>>Chelsea pobjedom krenuo u novu sezonu, Costa zabio gol

Tijek susreta:

90' Gotova je utakmica, Barcelona je pobijedila 6:0

90' GOOOOL!!! Još jedan gol Barcelone, Sandro je zabio za 6:0 i stavio točku n i!

78' GOOOL!!!! Barcelona vodi 5:0, zabio je ponovno Munir El Haddadi, nakon lijepe asistencije Sandra

77' Napokon je ušao i Luis Suarez, zamijenio je Rafinhu i dobio ovacije publike

60' Puno izmjena na obje strane, kod Leona su izašli Mauro Boselli, C. Penna i J. Cárdenas, a ušli Martín Bravo F. Navarro i M. Caicedo. Kod Barcelone su igru napustili Claudio Bravo, Jeremy Mathieu, Ivan Rakitić, Lionel Messi, Andres Iniesta, Busquets i Dani Alves, a ušli Jord Masip, Bartra, Xavi, Sandro Ramirez, Sergi Semper, Sergi Roberto i Montoya

59' Pokušao je Rakitić udarcem sa svoje polovice iznenaditi vratara, ali nije bio precizan

55' GOOOOL!!! Još jedna lijepa akcija Barcelone, Dani Alves asistirao je Muniru kojem nije bilo teško zabiti za 4:0

46' Počelo je drugo poluvrijeme, ušli su kod Barce Munir El Haddadi i Pique, a izašli Neymar i Mascherano

45' Gotovo je prvo poluvrijeme, Barca golovima Messija i Neymara (dva) vodi 3:0 protiv Leona

44' GOOOL!!!! Messi je prebacio obranu Leona i dao loptu za Neymara koji vara vratara i petom postiže svoj drugi gol na utakmici

35' Messi je pokušao iz slobodnog udarca, ali pucao je iznad gola

27' Nakon početnog uragana, Barca se malo primirila

19' Vazquez je zaprijetio za goste, ali Bravo je dobro reagirao

12' GOOOOL!!! Sjajna asistencija Inieste za Neymara koji još ljepše prebacuje vratara i Barcelona vodi 2:0

11' Još jednom je pokušao Rakitić, ali brani mu vratar Leona

5' Pokušao je Rakitić iz daljine, prošlo je pokraj vratnice

3' GOOOOL!!! Brza akcija Katalonaca. Neymar je dobio loptu na lijevoj strani i oštro ubacio u sredinu, gdje je natrčao Messi i glavom pogodio za vodstvo Katalonaca

1' S malo zakašnjenja počeo je i susret Barcelone i Leona