1/5
27.08.2014.
u 22:40

Turci će ovoga puta morati bez trenera Slavena Bilića koji je isključen u prvom susretu. Na klupi će ga zamijeniti Nikola Jurčević

I 15. godinu zaredom Arsenal će igrati u skupinama najelitnijeg nogometnog natjecanja. U uzvratnoj utakmici doigravanja za Ligu prvaka pobijedio je Bilićev Bešiktaš 1:0 (0:0 prva utakmica), a to je bilo dovoljno za prolaz. Jedini pogodak zabio je Alexis Sanchez u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena.

Bilić skakao u loži

Topnici su u utakmicu ušli puno bolje, imali nekoliko izglednih prilika, ali Wilshere, Cazorla i Alexis bili su neprecizni. Nakon toga utakmica se pretvorila u uspavanku, a tako je bilo sve do sudačke nadoknade prvog dijela kada je Alexis postigao pogodak za vodstvo 1:0. Bio mu je to prvi pogodak za momčad Arsenea Wengera, a ispostavilo se da vrijedi nekoliko milijuna eura. Tako je na najbolji mogući način počeo isplaćivati svoj transfer. A zanimljiv je podatak da u kvalifikacijama za Ligu prvaka zabija samo protiv klubova čija imena počinju sa slovom B. Dosad je postigao četiri pogotka, i to protiv Bešiktaša, Benfice i Bayera.

I u nastavku je Arsenal bio bolji, ali nije uspio zabiti, a onda je jedan nepromišljen potez Debuchyja mogao skupo koštati topnike. Dobio je drugi žuti karton i Arsenal je posljednjih 15 minuta igrao s igračem manje. Turska momčad se tada razbudila, navalila na gol protivnika, ali nije uspjela ugroziti gol. Slaven Bilić, koji zbog suspenzije nije mogao voditi svoju momčad, nervozno je skakao po loži na Emiratesu, ali "hrvatski Sulejman" nije sa svojom momčadi uspio režirati novu tursku sapunicu.

Arsenal je tako i dalje ostao neporažen u kvalifikacijskim susretima za Ligu prvaka. Ima 13 pobjeda i samo jedan remi, onaj iz prve utakmice protiv Bešiktaša. Već sutra (u 17.45) saznat će svoje protivnike u skupini. A za Bilića ovo nije kraj europskog puta, Bešiktaš će natjecanje nastaviti u Europskoj ligi.

Sjajni Malmö

Od ostalih utakmica treba izdvojiti visoku pobjedu Bayera protiv Kopenhagena koji je tako potvrdio prolaz dalje, baš kao i Athletic Bilbao koji je pobijedio Napoli 3:1. A odličan rezultat postigao je i Malmö koji je pobijedio Salzburg 3:0 i tako nadoknadio minus iz prve utakmice u kojoj je poražen 1:2.

Doigravanja za LP (u zagradi su rezultati prvih utakmica)

Arsenal - Bešiktaš 1:0 (0:0)

90' Gotova je utakmica, Arsenal je pobijedio 1:0 i prošao dalje!

90' Igrat će se četiri minute sudačke nadoknade

89' Odličan ubačaj Bešiktaša, ali Demba Ba nije uspio zahvatiti loptu. Slaven Bilić se uhvatio za glavu

82' Hutchinson je loše pucao glavom, propala je prilika Bešiktaša

77' Chambers je odmah ušao umjesto Özila i dobio žuti karton jer se nije javio sucu!

75' Debuchy je napravio prekršaj i dobio drugi žuti karton! Arsenal igra s igračem manje

74' Odlična kontra Arsenala, išli su tri na dva, Alexis je odlično dao za Cazorlu, ali njegov udarac je blokiran

64' Evo i dobre situacije za Bešiktaš, Demba Ba se izborio za loptu i pucao, ali je pogodio vanjski dio mreže. Odmah i zamjena, Tore je ušao, Sahan izašao

60' Prilika za Arsenal! Cazorla je ubacio, a Debuchy glavom iz blizine pucao pokraj gola

57' Bešiktaš je imao slobodan udarac, Ozyakup je pucao iznad gola

52' Još jednom je Wilshere odlično proigrao Alexisa, ali on nije iskoristio sjajnu priliku, pucao je pokraj gola

46' Počeo je nastavak utakmice na Emiratesu

45' Gotovo je prvo poluvrijeme!

45' GOOOOL!!! Arsenal vodi 1:0! Wilshere je bio u prodoru, ušao u kazneni prostor, a onda ostavio loptu Alexisu koji puca i zabija za vodstvo!

43' U sjajnoj situaciji našao se Alexis, ali mu je Zengin odlično ušao u udarac

40' Ulazimo u samu završnicu prvog dijela, sve je manje uzbuđenja na Emiratesu, a pogodaka još nema

30' Pola sata je prošlo, Arsenal je bolji, ali nema pogodaka...

24' Slobodan udarac u opasnoj zoni imao je Alexis Sanchez, ali je pucao ravno u vratara

23' Kavlak je dobio žuti karton zbog prigovora

19' Dobro je sad Bešiktaš odigrao akciju, ali Szczesny je u posljednji čas pokupio loptu ispred Dembe Be

10' Još jedna velika prilika za Arsenal, vratar Zengin ispucao je loptu ravno u noge Cazorle, on puca iz prve, ali neprecizno

9' Kakva prilika za Arsenal! Wilshere se sjajno sjurio u kazneni prostor turske momčadi, došao sam ispred vratara, ali je pucao pokraj gola

5' Prvi korner na utakmici imao je Arsenal, Chamberlain je ubacio, ali nitko nije zahvatio loptu

1' Počela je utakmica na Emiratesu

0' Sastav Bešiktaša: Zengin, Koybasi, Franco, Gulum, Motta, Hutchinson, Ozyakup, Kavlak, Pektemek, Sahan, Ba

0' Sastav Arsenala: Szczesny, Debuchy, Mertesacker, Koscielny, Monreal, Wilshere, Chamberlain, Flamini, Cazorla, Ozil, Sanchez.

Athletic - Napoli 3:1 (1:1)

74' Ibai je povisio prednost Athletica

69' Potpuni preokret u Bilbau, Aduriz je zabio još jedna gol i Athletic vodi 2:1

61' Domaća momčad je izjednačila, Aduriz je zabio za 1:1

47' Hamšik je početkom nastavka doveo goste u vodstvo

Malmö - Salzburg 3:0 (1:2)

84' Rosenberg je zabio još jedna pogodak i Malmö vodi 3:0

19' Još jedan gol za domaću momčad, strijelac je Eriksson

11' Rosenberg je doveo Malmö u vodstvo

Bayer - Kopenhagen 4:0 (3:2)

65' Kießling je zabio još jedna pogodak

31' Kießling je iz jedanaesterca povisio vodstvo Bayera

7' Novi pogodak Bayera koji već vodi 2:0, gol je zabio Calhanoglu

2' Son Heung-Min zabio je za vodstvo 'apotekara. Dodajmo kako Tin Jedvaj igra u početnoj postavi

Ludogorec - Steaua 1:0 (0:1)

90' Wanderson je doveo svoju momčad u vodstvo u sudačkoj nadoknadi