Genk slavio sa 2:0, Lokomotiva nije ostvarila san o nastupu u skupini EL

Lokomotiva - Genk
25.08.2016.
u 21:49

Nakon remija u Zagrebu (2:2), u kojem je zagrebačka momčad uspjela nadoknaditi dva pogotka zaostatka golovima Mirka Marića i Ivana Fiolića, igrači Tomislava Ivkovića u uzvratu će pokušati ostvariti povijesni uspjeh.

Lokomotiva se nadala čudu u Belgiji protiv Genka te ostvarenju sna o nastupu u skupini Europske lige. Nakon remija u Zagrebu (2:2), u kojem je zagrebačka momčad uspjela nadoknaditi dva pogotka zaostatka golovima Mirka Marića i Ivana Fiolića, igrači Tomislava Ivkovića u uzvratu su pokušali ostvariti povijesni uspjeh. Iako je i nastup u posljednjem pretkolu EL već samo po sebi povijesni.

No, večeras Lokosi su ponovno zaostajali dva pogotka za suparnikom, ali nisu uspjeli ponoviti pothvat iz prvog ogleda. Štoviše, domaćin ih je 'presjekao' već na samom početku kad je u 2. minuti pogodio Samatta na dodavanje Baileyja. Asistent Bailey, početkom nastavka, u 51. minuti, i sam je bio strijelac, a zanimljivo kako su oba strijelca s večerašnje utakmice tresli mreže i u prvom okršaju s Lokomotivom.

Belgijci su samo jednom izgubili kod kuće u posljednjih osam europskih utakmica, dok je ovo Lokomotivi bio prvi poraz u zadnjih osam susreta u Europskoj ligi (nakon četiri pobjede i tri remija). Prvi poraz koji ju je ujedno i izbacio iz Europe.

Tijek utakmice:

GENK - LOKOMOTIVA 2:0 (1:0)

90' Kraj utakmice! Genk je slavio sa 2:0 i izborio nastup u skupini Europske lige dok Lokomotiva završava s nastupima u Europi ove sezone

72' Cekici je ušao umjesto Bočkaja, a nešto ranije Ivanušec umjesto Capana

64' Marić nije precizan, njegov udarac odlazi pored gola

51' GOOOL Genk je povećao vodstvo na 2:0! Ponovno Lokomotiva loše počinje poluvrijeme, strijelac je bio Bailey

49' Bočkajev udarac prolazi pored gola

46' Počelo je drugo poluvrijeme! Ivković je u poluvremenu ostavio u svlačionici Grezdu, a ušao je Ćorić

45' Završilo je prvo poluvrijeme!

43' Zagorac je obranio Pouzelov udarac

34' Perić je promašio nakon kornera

12' Bočkaj puca pored vrata

10' Zagorec brani Baileyjev pokušaj

2' GOOOL Lokosi su loše počeli susret, domaćin već vodi! Samatta je zabio na dodavanje Baileyja

1' Utakmica je počela!

Genk: Bizot; Uronen, Colley, Dewaest, Walsh; Bailley, Ndidi, Heynen, Trossard, Pozuelo; Samatta

Lokomotiva: Zagorac; Rožman, Perić, Majstorović, Bartolec; Bočkaj, Šunjić, Capan, Fiolić, Grezda; Marić