Grčka, Francuska i Portugal na SP-u, Ibra - Ronaldo 2:3

Cristiano Ronaldo
19.11.2013.
u 22:31

Portugal je u Švedsku stigao s prednošću 1:0, a u uzvratu gledali smo pravi okršaj Zlatana Ibrahimovića i Cristiana Ronalda koji je na kraju pripao Portugalcu 3:2.

Uz Hrvatsku, večeras su još tri europske reprezentacije osigurale plasman na Svjetsko prvenstvo u Brazil. Prvi su to učinili Grci koji su u Rumunjskoj odigrali 1:1 i tako sačuvali 3:1 iz prve utakmice.

Grci su poveli u 23. minuti golom Kostantinosa Mitrogloua, a sve što su Rumunji uspjeli napraviti je izjednačenje u 56. minuti preko Vassiliosa Torosidisa.

Svi golovi su pali u nastavku utakmice, a seriju je otvorio Ronaldo u 50. minuti. Ibra je odgovorio s dva gola u 68. i 72. minuti za 2:1 Šveđana. Ipak, Ronaldo je u samo tri minute srušio Zlatanove snove i odveo Portugal u Brazil.

Francuska je imala težak zadatak uoči uzvrata protiv Ukrajine, trebali su nadoknaditi 2:0. 'Tricolori' su uspjeli te pobjedom 3:0 izborili SP u Brazilu. Veliki dio posla Francuzi su napravili u prvom poluvremenu kada su zabili Sakho i Benzema. U nastavku Francuzima su pomogli Ukrajinci. Naime, u 47. minuti drugi žuti karton dobio je Khacheridi, a plasman Francuzima u Brazil je autogolom donio Gusev u 72. minuti.

Rumunjska – Grčka 1:1

Gotova je utakmica. Grčka je izborila SP u Brazilu.

55' GOOOL!!!! Rumunjska je izjednačila, Torosidis je zabio autogol

90' Gotova je utakmica, Grčka s ukupnim rezultatom 4:2 ide na SP!

45' Gotovo je prvo poluvrijeme, Grci vode 1:0

40' Grčka kontrolira igru, prvu utakmicu je dobila 3:1, a sad vodi 1:0. Brazil joj je vrlo blizu

23' GOOOL!!! Konstantinos Mitroglou je zabio za goste, Grčka vodi 1:0

17' Holebas je pucao u donji desni kut, ali je vratar Rumunjske odlično obranio

6' Bogdan Stancu je odlično prošao, ali je pucao pokraj gola

1' Počela je utakmica, Rumunji moraju stizati rezultat

Švedska – Portugal 2:3

Gotovo je u Švedskoj. Cristiano Ronaldo je u dvije utakmice zabio četiri gola Šveđanima i odveo Portugal u Brazil.

79' GOOOL!!! Portugal je vrlo blizu plasmana u Brazil, a za to je najzaslužniji Cristiano Ronaldo koji je zabio i treći gol na utakmici.

77' GOOOL!!! Na Ibrahimovićeva dva gola odgovorio je Cristiano Ronaldo i zabio svoj drugi gol.

72' GOOOL!!! Ibrahimović je zabio i drugi gol za Šveđane koji su sada samo jedan gol udaljeni od SP-a.

68' GOOOL!!! Švedska je izjednačila golom Ibrahimovića.

50' GOOOL!!! Portugal vodi u Švedskoj, Ronaldo je zabio

45' Gotovo je prvo poluvrijeme, nema pogodaka u Švedskoj

17' Martin Olsson primjetio je kako je Patricio malo izašao sa svog gola, ali je njegov udarac otišao pokraj gola.

15' Prošlo je 15 minuta, još nema golova. Na terenu su i Ibrahimović i Ronaldo

1' Počela je utakmica, Portugal iz prve ima prednost 1:0

Francuska – Ukrajina 3:0

Francuska je nadoknadila 2:0 iz prve utakmice i pobjedom 3:0 protiv Ukrajine izborila Brazil.

72' GOOOL!!! Gusev je zabio autogol i donio Francuzima 3:0, rezultat koji 'trikolore' vodi u Brazil.

58' Benzema je imao zicer s pet metara, ali je pucao visoko iznad gola.

47' Ukrajinci su ostali s igračem manje nakon drugog žutog kartona Khacheridija.

45' Gotovo je prvo poluvrijeme, Francuska vodi 2:0

34' GOOOL!!! Francuska je već nakon 34 minute stigla prednost Ukrajine iz prve utakmice. Benzema je zabio za 2:0!

22' GOOOL!!! Francuska je povela. Mamadou Sahko zakucao je loptu u mrežu nakon odbijanca poslije slobodnog udarca

10' Velika prilika za Francuze. Nakon centaršuta Paul Pogba se našao u lijepoj šansi, ali je njegov udarac glavom otišao iznad gola.

1' Počela je utakmica, Ukrajina iz prve utakmice ima prednost od 2:0