Završila Hajdukova europska priča: Bijeli 'izgorjeli' protiv Slovana pred 32 tisuće gledatelja

Hajduk - Slovan
1/20
27.08.2015.
u 22:14

Hajduk je morao nadoknaditi prednost češke momčadi iz prvog susreta (1:0), no Slovan je istim rezultatom slavio i u Splitu.

Sve je u Splitu bilo spremno za veliku feštu. Torcida je još sinoć impresivnim karuselom podigla sve na noge, a onda je i danas odradila zagrijavanje na Peristilu. Odzvanjala je pjesma i skandiranje Hajduku.

Susret sa Slovanom iz Libereca najavljivao se kao utakmica generacije, a podršku Hajduku izrazile su brojne poznate ličnosti poput pjevača Miše Kovača, novinarke Mirte Šurjak, ali i bivši igrači Danijel Subašić, Ante Vukušić...

Poljud je večeras bio krcat, a s tribina susret su pratili i izbornik Niko Kovač, zagrebački gradonačelnik Milan Bandić, ministri Kotromanović, Bauk i Lalovac, bivši predsjednik Hajduka Hrvoje Maleš...

No, momčad Hajduka baš kao i prošle sezone protiv ukrajinskog Dnipra, zapela je na posljednjoj stepenici prije nastupa u skupini Europske lige. Ovog puta presudili su im Česi koji su potpuno zasluženo ostvarili uspjeh.

Nakon pobjede u Liberecu (1:0), nije ih impresionirala sjajna atmosfera na Poljudu koju je stvorilo 32 tisuće gledatelja i jedankim rezultatom slavili su i u uzvratu. Od početka postavili su se čvrsto i organizirano te iskoristili nepažnju domaće momčadi u 23. minuti.

Gužva je nastala pred golom Hajduka kad je Shala pucao, a Milović klizećim startom blokirao. Odbijena lopta došla je do Šurala koji je sa 10 metara neobranjivo pogodio.

Trener Damir Burić bio je nezadovoljan igrom svoje momčadi pa je već u 34. minuti krenuo s izmjenama. Umjesto indisponiranog Balića ubacio je Malokua.

No, nije pomoglo. Iako je u drugom poluvremenu Hajduk igrao bolje, gotovo da nije uspio stvoriti pravu priliku za pogodak. Bijeli su bili jednostavno neprepoznatljivi, bez ideje za kreiranje kvalitetnih prilika i odlučnosti u igri da preokrenu situaciju u svoju korist.

U 64. minuti sudac je oštetio bijele za jedanaesterac kad je lopta nakon Vlašićeva udarca pogodila gostujućeg igrača u ruku u kaznenom prostoru. Cijeli Poljud tražio je jedanaesterac, no sudac Dias nije se oglasio.

Još je Roguljić bio blizu pogotku u 90. minuti. Lijepo je prošao i opalio sa 18 metara, no lopta je dodirnula gostujućeg igrača i pogodila gredu.

Mnogi gledatelji su i desetak minuta prije kraja susreta počeli napuštati tribine Poljuda, razočarani, a trebala je ovo biti večer za pamćenje...

Hajduk: Kalinić, Tudor (od 74. Juranović), Milović, Nižić, Milić, Jefferson, Sušić, Balić (od 34. Maloku), Caktaš (od 49. Roguljić), Vlašić, Ohandza.

Slovan: Koubek, Coufal, Hovorka, Pokorny, Bartošak, Pavelka, Sackey (od 74. Fleišman), Šural, Shala, (od 62. Soungole), Delarge (od 49. Kerbr), Bakoš.