Objavljeno vijesti danas: 8
Spektakl u Ligi prvaka

Juventus se vratio nakon Bayernovih 2:0, Mandžo asistent! Messi s dva gola potopio Arsenal

Mario Mandžukić
1/14
23.02.2016.
u 22:41

Mario Mandžukić vratio se u momčad Massimiliana Allegrija nakon ozljede koja ga je prije četiri tjedna izbacila iz stroja

Već sam pogled na večerašnje parove prvih susreta osmine finala Lige prvaka sugerirao je kako nas očekuje pravi spektakl, a očekivanja su i opravdana. Barcelona je na Emiratesu protiv Arsenala ostvarila visoku prednost za uzvrat (2:0) dok se Juventus u Torinu vratio iz mrtvih nakon Bayernova vodstva 2:0. Završilo je neodlučenim rezultatom – 2:2.

Branitelj naslova Barcelona predvođena trojcem - Lionel Messi, Neymar, Luis Suarez i dalje je nezaustavljiva te je 33. utakmicu zaredom ostala nepobijeđena. Najzaslužniji za to je sjajni Lionel Messi koji je dvama pogocima donio pobjedu (71' i 83' – 11 m) te je konačno uspio savladati vratara Petra Čecha i to u sedmom međusobnom ogledu.

Argentinac je prvo zabio nakon brze akcije, a Neymar je bio asistent. Potom je iskoristio jedanaesterac koji je sam izborio kad ga je prekršajem zaustavio Flamini.

Arsenal nije uspio ostati neporažen u šestoj uzastopnoj utakmici. Domaći navijači najviše će žaliti zbog promašaja Chamberlaina (22') i Girouda (60'). Da su bili precizniji, topnici bi poveli i možda bi ishod na kraju bio drugačiji.

Ivan Rakitić odigrao je cijeli susret i nekoliko puta udarcima zaprijetio Čechu. Bio mu je to 92. nastup za Barcelonu. S druge strane bio je njegov nekadašnji suigrač iz Schalkea Mesut Özil, s kojim je Raketa u tandemu igrao u sezoni 2007./2008. A Katalonci su očito poslušali savjet najboljeg Arsenalova igrača u povijesti, Thierryja Henryja, koji je naglašavao kako je upravo Özil ključni čovjek igre Topnika te da njega moraju zaustaviti.

Juventus može biti zadovoljan rezultatom nakon prvog ogleda s Bayernom, no dojam i nije tako dobar te će u uzvratu imati vraški težak zadatak. Bavarci su kontrolirali igru u Torinu, imali mnogo veći posjed lopte, a do 55. minute su stvorili i visoku prednost – 2:0, pogocima Mullera (43') i Robbena (55').

No, momčad Massimiliana Allegrija nije se predala i na krilima povratnika Marija Mandžukića stigla do remija. Već u 63. minuti Dybala je smanjio zaostatak nakon krasnog duplog pasa s Mandžukićem, a izjednačenje je donio Sturaro kojeg je u 76. minuti pred golom Neuera pronašao Morata. Španjolcu je nabacio upravo Mandžo, a bivši igrač Reala glavom je spustio loptu Sturaru.

Juventus je tako zaustavio Bayernove trijumfe u Torinu jer Bavarci su slavili na dva prethodna gostovanja – 2009. sa 4:1 i 2013. sa 2:0.

Mario Mandžukić vratio se u momčad Massimiliana Allegrija nakon ozljede koja ga je prije četiri tjedna izbacila iz stroja i odigrao cijeli susret. S bivšom momčadi, Bayernom, osvojio je Ligu prvaka, a u 74 nastupa postigao je 39 golova. Od trenera Pepa Guardiole nije se rastao na najljepši način pa je bio iznimno motiviran večeras.

Imao je dvije prilike odmah na početku susreta. Već u prvoj minuti pokušao je savladati Neuera sa 20-ak metara, a onda je u 12. minuti pucao daleko od gola nakon ubacivanja Dybale. U 67. minuti lijepo je gurnuo u priliku Cuadrada, ali Neuer je bio na visini zadatka.

Dodajmo i kako su obje momčadi imale teškoća s ozljedama. Domaćinu su nedostajali Caceres, Chiellini, Alex Sandro, Asamoah, dok na drugoj strani nije bilo Badstubera, Boatenga i Javija Martineza.

Uzvrati osmine finala će se igrati 16. ožujka.