Sjajna utakmica Duje Čopa! Zabio dva gola i upisao asistenciju

Duje Čop
1/6
02.05.2016.
u 23:09

Duje Čop je ove sezone drugi nakorisniji igrač Malage sa 6 pogodaka i 3 asistencije. Bolji od njega je samo Brazilac Charles (10 golova i 3 asistencije).

U 36. kolu nogometnog prvenstva Španjolske Malaga je danas na domaćem terenu svladala posljednjeplsirani Levante sa 3:1, a hrvatski napadač Duje Čop zabio je dva gola, te je asistirao za treći pogodak domaćina.

Čop je doveo Malagu u vodstvo u 31. minuti. No, gosti su uspjeli izjednačiti prije odlaska na odmor, a strijelac je bio Morales u 42. minuti.

I kad se je činilo da će utakmica završiti neodlučeno, Duje Čop u 89. minuti donosi pobjedu Malagi, koju je potvrdio Chory Castro u sudačkoj nadoknadi (90+3) na dodavanje hrvatskog nogometaša.

Napoli ostao drugi

Nogometaši Napolija zadržali su drugo mjesto na ljestvici talijanskog prvenstva zahvaljujući 2:1 (1:0) domaćoj pobjedi protiv Atalante u posljednjem susretu 36. kola.

Dvostruki strijelac za Napoli bio je najbolji strijelac Serie A Gonzalo Higuain (10, 77), koji je stigao do 32. pogotka u ovoj sezoni, dok je na konačnih 2-1 autogolom smanjio Raul Albiol (85-ag).

Ivan Strinić pobjedu Napolija ispratio je s klupe za pričuve.

Napoli je ovom pbojedom stigao do učinka od 76 bodova, dva više od treće Rome koja je ranije u ponedjeljak kao gost svladala Genou sa 3:2. Salah (6) je doveo Romu u vodstvo, no domaći su preko Tachtsidisa (13) i Pavolettija (65) preokrenuli, no Totti (77) i El Shaarawy (87) su golovima u završnici ipak osigurali pobjedu Romi.

Ovim porazima Genoa i Atalanta su ostale 12. i 13. sa 43, odnosno 41 bodom.

Juventus je sa 88 bodova osigurao naslov prvaka.

REZULTATI UTAKMICA 36. KOLA IGRANIH U PONEDJELJAK:

Genoa - Roma 2:3 (Tachtsidis 13, Pavoletti 65 / Salah 6, Totti 77, El Shaarawy 87)

Napoli - Atalanta 2:1 (Higuain 10, 77 / Albiol 85-ag)