Šok na Kantridi! Rijeka ispustila pobjedu nad Sevillom u sudačkoj nadoknadi

Rijeka - Sevilla
1/12
02.10.2014.
u 21:45

U drugom susretu ove skupine Feyenoord pobijedio Standard 2:1 pa je Sevilla vodeća sa 4 boda, Feyenoord i Standard imaju po 3 dok je Rijeka posljednja sa jednim bodom.

Kakva šteta za Rijeku! Dugo će momčad Matjaža Keka žaliti za ispuštenom pobjedom nad Sevillom, pobjednikom Europske lige.

Iako su Fiumani s velikim respektom dočekali Andalužane, što se moglo uočiti i u njihovoj igri u prvom poluvremenu, tijek utakmice u nastavku sugerirao je kako bi mogli stići do senzacionalne pobjede. Ipak Stephane Mbia, u sudačkoj nadoknadi prekinuo je lijepi san Riječana i pogotkom utišao prepunu Kantridu koja je nekoliko minuti prije toga slavila i ovacijama pozdravljala svoje junake - strijelce pogodaka, Kramarića i Kvržića.

Trener Seville, Unai Emery, počeo je s kombiniranom momčadi na Kantridi. Nametnuo je svoj ritam i Rijeka nije uspjevala ozbiljnije ugroziti vratara Beta. Domaća obrana prvi put kapitulirala je u 26. minuti nakon pogreške Mitrovića pa potom i Tomečaka koji je glavom dodao loptu strijelcu Aspasu.

Nakon odmora, na travnjak Kantride izašla je neka nova Rijeka. Trener Kek razbio je grč kod svojih igrača koji su navalili na Sevillin gol. Krila su im posebice narasla nakon jedanaesterca u 53. minuti kojeg je iznudio Kramarić. Pritom je isključen Kolodziejczak što je umnogome olakšalo nastavak domaćima. Prvi strijelac domaćina, Kramarić, sigurno je pogodio s bijele točke.

Bio je to uvod za potpunu ekstazu na Kantridi u 68. minuti. Tada je ponovno bljesnuo Kramarić koji je sjajno pronašao Kvržića u kaznenom prostoru. Veznjak Rijeke je opalio, a lopta je dodirujući Sevillina braniča ušla u mrežu.

U narednim minutama treći pogodak Rijeke visio je u zraku, no umjesto povećanja vodstva stiglo je tragično izjednačenje preko već spomenutog Mbije. Igrači Rijeke u očaju i nevjerici padali su na travnjak svjesni propuštene velike prilike. Pogledi su im završavali na semaforu s kojeg je vrištalo - 2:2!

Dodajmo kako je u drugom susretu ove skupine Feyenoord pobijedio Standard 2:1 pa je Sevilla vodeća s 4 boda, Feyenoord i Standard imaju po 3 dok je Rijeka posljednja sa jednim bodom.