Rakitićeva Barcelona iščupala pobjedu uz jedanaesterac i isključenje suparnika

1/4
19.03.2017.
u 22:53

Ivan Rakitić igrao je za Barcelonu do 65. minute.

Nogometaši Barcelone u posljednjoj su utakmici 28. kola španjolskog prvenstva na svom Camp Nou svladali Valenciju sa 4-2 (2-2) i tako ponovno smanjili zaostatak za vodećim Realom iz Madrida na dva boda uz utakmicu više.

Gosti su poveli preko Mangale (29), ali samo šest minuta potom je Luis Suarez (35) poravnao na 1-1, da bi se Mangala u završnici prvog poluvremena pretvorio u tragičara. Zbog povlačenja za dres Suareza u kaznenom prostoru dobio je crveni karton, a Messi (45-11m) je s bijele točke doveo Barcelonu u vodstvo.

Ipak, odmah po polasku s centra Munir (45+1) je uspio izjednačiti na 2-2, ali s igračem manje Valencia u drugom poluvremenu nije izdržala.

Messi (52) je svojim drugim golom vratio prednost Barceloni da bi Andre Gomes (89) potvrdio pobjedu u samoj završnici.

Barcelona sada ima 63 boda, a vodeći Real je na 65. Valencia je 14. sa 30 bodova.

>>Rakitić: Kada sam igrao u Sevilli, Modrić mi je bio rekao da dođem u Real Madrid. Sada više ne…