Objavljeno vijesti danas: 170
'pucački trening'

Barca fenjerašu Cordobi podarila 8 komada! Rakitić sjajno zabio pa asistirao za pogodak

Ivan Rakitić
1/3
02.05.2015.
u 18:06

Slavili su Katalonci 8:0 iako su se mučili u prvom dijelu i tek pred kraj slomili domaću obranu. Među najzaslužnijima za to bio je hrvatski veznjak.

Pravi pucački trening odradili su igrači Barcelone na gostovanju kod fenjeraša Cordobe u 35. kolu španjolskog prvenstva. Slavili su 8:0 iako su se mučili u prvom dijelu i tek pred kraj slomili domaću obranu.

Među najzaslužnijima za to je Ivan Rakitić koji je pogodio pod prečku u 42. minuti nakon što ga je u šesnaestercu sjajno pronašao Lionel Messi. I onda je počela golijada...

U drugoj minuti sudačke nadoknade prvog dijela prednost je povisio Luis Suarez. Do kraja je pogodio još dvaput (53' i 88'). Njegov drugi gol bio je 101 Barcelone u prvenstvu što znači da je katalonski klub četvrtu sezonu zaredom više od 100 puta zatresao suparničku mrežu.

Messi je s dva pogotka (46' i 80') preskočio Cristiana Ronalda na ljestvici najboljih strijelaca Primere. Argentinac je postigao 40, a Portugalac 39 golova.

Među strijelce se upisao i branič Pique u 65. minuti i to nakon što je loptu iz kornera uputio Rakitić. Bio je to gol za 5:0. Ubrzo nakon toga, u 69. minuti, Pedro je zamijenio Raketu.

Brazilac Neymar zabio je s bijele točke u 85. minuti za 7:0, a zanimljivo kako mu je Messi nesebično prepustio izvođenje najstrože kazne.

Vodeća Barcelona pobjedom je povećala prednost pred Realom na 5 bodova (87-82), no Madriđani imaju utakmicu manje. Cordoba (20 bodova) je i matematički ispala u Segundu.