Objavljeno vijesti danas: 15
LIGA PRVAKA

Atletico opet srušio Bayern, Barcelona preokrenula nakon izlaska Rakitića, luda utakmica Celtica i Cityja

Liga prvaka
1/8
Autori: Marko Pavić, Hina
28.09.2016.
u 22:40

Atletico je s 1:0 svladao Bayern nakon što ga je lani izbacio u polufinalu, dok je susret Celtica i Manchester Cityja završio 3:3.

U najzanimljivijim susretima 2. kola Lige prvaka Atletico je u Madridu pobijedio Bayern s 1:0, Barcelona i PSG su preokretima došli do pobjeda kod Borussije Mönchengladbach i Ludogoreca, dok su u spektakularnoj utakmici u Glasgowu Celtic i Manchester City igrali 3:3.

U skupini A pobjede su ubilježili favoriti Arsenal i PSG. Parižani su na gostovanju kod Ludogoreca gubili s 0:1, ali su uspjeli preokrenuti i doći do pobjede pogocima Matuidija i Cavanija. Arsenal je u Londonu lako dobio Basel s 2:0 pogocima Walcotta.

U skupini B Napoli je na svom stadionu demolirao Benficu s 4:2, s tim da su Talijani vodili s 4:0, a onda se opustili u završnici. Marko Rog i Ivan Strinić nisu bili ni u zapisniku domaćina.

U Istanbulu su Bešiktaš i Dinamo Kijev odigrali 1:1, a Domagoj Vida je odigrao cijelu utakmicu za Ukrajince.

Ljepotica kola odigrana je u skupini C u Glasgowu gdje su gledatelji vidjeli čak šest golova. Manchester City je bio veliki favorit protiv Celtica, no Škoti su čak triput vodili i zaslužili su veliki bod (3:3) protiv Guardioline momčadi. Jozo Šimunović utakmicu je odgledao s klupe.

Barcelona je bez Lea Messija preokretom slavila u Mönchengladbachu s 2:1 nakon što je gubila do 64. minute kada je za Nijemce zabio Thorgan Hazard, brat ofenzivca Chelseaja Edena.. U drugom dijelu su Arda Turan i Pique donijeli pobjedu Kataloncima. Ivan Rakitić je kod Barcelone igrao do 60. minute,a zamijenio ga je Turan koji je zabio pet minuta kasnije.

U skupini D Atletico je u Madridu slavio protiv Bayerna s 1:0. Domaćini su u odličnoj utakmici poveli golom Carrasca u 35. minuti, a u 84. je Griezmann iz kaznenog udarca pogodio gredu. Atletico je tako opet svladao Bayern nakon što ga je lani izbacio u polufinalu Lige prvaka. Šime Vrsaljko je bio na klupi Atletica.

Ruski Rostov je došao do povijesnog prvog boda u Ligi prvaka odigravši kod kuće 2:2 s PSV-om, koji iznenađujuće vodi u ovoj grupi s 4 boda.

Skupina A

Arsenal - Basel 2:0

26' Goool za Arsenal! Walcott je zabio dva gola za manje od pola sata.

7' Gooool za Arsenal! Zabio je Walcott.

Ludogorec - PSG 1:3

60' Gooool za PSG! Strijelac je Cavani nakon što Moti za Ludogorec nije iskoristio jedanasterac.

55' Goooool za PSG! Parižani su preokrenuli, zabio je Cavani.

41' Gooool za PSG! Izjednačio je Matuidi.

16' Gooool za Ludogorec! Strijelac je Natanael.

Bešiktaš - Dinamo K. 1:1

65' Gooool za Dinamo! Izjednačio je Tsigankov.

29' Gooool za Bešiktaš! Quaresma je sjajno zabio iz slobodnjaka.

0' Domagoj Vida je u početnom sastavu Dinama.

Napoli - Benfica 4:2

86' Gooool za Benficu! Drugi pogodak za goste zabio je Salvio.

71' Gooool za Benficu! Strijelac je Cuedes, ali sada je kasno...

58' Goooool za Napoli! Drugi put je strijelac Mertens.

54' Gooool za Napoli! Strijealc je Milik sa 11 metara.

51' Gooool za Napoli! Vodstvo domaće momčadi povećao je Mertens.

20' Gooool za Napoli! Zabio je Hamšik.

0' Marko Rog i Ivan Strinić nisu ni na klupi kod Napolija.

Borussia M. - Barcelona 1:2

74' Gooool za Barcelonu! Katalonci su okrenuli susret, zabio je Piquet iz gužve nakon kornera.

65' Gooool za Barcelonu! Katalonci su izjednačili, strijelac je Turan koji je u 60. minuti ušao umjesto Rakitića.

34' Gooool za Borussiju! Strijelac je Thorgan Hazard, brat Edena Hazarda.

0' Ivan Rakitić u početnom je sastavu Barcelone.

Celtic - Manchester C. 3:3

55' Gooool za City! Šesti gol na ovoj utakmici postigao je Nolito.

47 Gooool za Celtic! Domaćini opet vode, strijelac je Dembele kojem je to drugi pogodak večeras.

28' Gooool za City! Sterling je izjednačio na 2:2.

20' Goool za Celtic! Vodstvo domaćinu vratio je Tierney.

12' Goool za City! Izjednačio je Fernandinho.

3' Gooool za Celtic! Pao je prvi gol večeras, zabio je Dembele.

0' Jozo Šimunović je na klupi Celtica.

Atletico M. - Bayern 1:0

83' Griezmann nije iskoristio jedanaesterac! Pogodio je gredu!

35' Gooool za Atletico! Zabio je Carrasco koji se oslobodio i tukao, a lopta se od vratnice odbila u Neuerov gol.

0' Šime Vrsaljko je na klupi Atletica.

Rostov - PSV 2:2

45' Gooool za PSV! Strijelac je de Jong.

37' Gooool za Rostov! Drugi gol zabio je Poloz.

14' Goool za PSV! Izjednačio je Propper.

8' Goool za Rostov! Strijelac je Poloz.