Atletico nakon jedanaesteraca izbacio PSV, City prvi put među osam najboljih

Liga prvaka
1/12
15.03.2016.
u 23:35

Putnika među osam najboljih u Europi dobili smo tek u osmoj seriji jedanaesterca. Svi izvođači do tada su bili nepogrešivi.

Atletico Madrid nakon jedanaesterca se provukao u četvrtfinale Lige prvaka. Madridska momčad izbacila je PSV sa 8:7 nakon što u 120 minuta nije bilo pogodaka, baš kao i u prvoj utakmici u Eindhovenu.

Putnika među osam najboljih u Europi dobili smo tek u osmoj seriji jedanaesterca. Svi izvođači do tada su bili nepogrešivi. No, loptu je onda uzeo Narsingh koji je ušao u 118. minuti, upravo zbog izvođenja penala, i pogodio gredu. Juanfran je zatim bio siguran kod Atletica i odveo momčad Diega Simeonea u četvrtzavršnicu.

Atletico Madrid bio je bolja momčad tijekom 120 minuta igre, no vratar PSV-a Zoet večeras je bio jako raspoložen. S druge strane, PSV je imao najbolju priliku na utakmici. Locadia je u 58. minuti pogodio vratnicu.

Manchester City rutinski je odradio uzvrat protiv Dinamo Kijeva. Građani su u prvom susretu slavili 3:1 pa su kod kuće odigrali 0:0. City će u ovoj utakmici najviše žaliti za ozljedama kapetana Kompanyja te Otamendija koje su stigle u prvih 25 minuta utakmice. Domagoj Vida odradio je svih 90 minuta u momčadi Dinama.

Zanimljivo, bogatom Cityju ovo je prvi put da je u četvrtfinalu Lige prvaka. Protiv koga će igrati doznat će u petak kada je na rasporedu ždrijeb. Ranije su plasman među osam najboljih izborili PSG, Wolfsburg, Benfica i Real Madrid, a sutra još igraju Barcelona - Arsenal (2:0 iz prve utakmice) te Bayern - Juventus (2:2).