Rekordna večer Lige prvaka - nikad više zabijenih pogodaka!

Bayern
21.10.2014.
u 22:39

Srušeno je još nekoliko rekorda, a najteže je Romi i BATE Borisovu.

Liga prvaka je stigla do trećeg kola i na rasporedu je bio niz zanimljivih susreta, ali malo se tko nadao da će biti baš toliko pogodaka, rekorda i općenito zanimljivosti koje okupiraju sve one zaljubljenike u statističke podatke.

Na repertoaru je bio derbi večeri između Rome i Bayerna, smatralo se da Talijani imaju šanse iznenaditi prvaka Njemačke, ali samo smo se uvjerili u to koliko Serie A zaostaje za nogometnom Europom. Bilo je 7:1 za Bayern, s tim da je na poluvremenu već bilo 5:0. Romi se slično dogodilo 2007. godine protiv Manchester Uniteda, ali tad su izgubili 1:7 na gostovanju.

Ali nije ovo bio najefikasniji susret večeri, Šahtar je u Borisovu pobijedio BATE sa 7:0, a Luiz Adriano zabio je pet pogodaka te je time uz Lionela Messija jedini koji je to uspio u jednoj utakmici. Ipak, jedini je koji je uspio u jednom poluvremenu zabiti četiri, nitko u povijesti nije stigao do te brojke! Također, nitko nikada nije zabio šest u jednom poluvremenu, a Šahtar je to uspio ove večeri.

Veliku je gol razliku zabilježio i Chelsea, pobijedili su Maribor as 6:0 i time slovenskog prvaka vratili u realnost, iako su se baš ponadali poslije dva remija da možda mogu iznenaditi nekompletni Chelsea.

Barcelona je pobijedila Ajax "samo" 3:1, Ivan Rakitić je igrao cijeli susret, a Lionel Messi je zabio svoj 69. pogodak. Isto toliko to ima i Cristiano Ronaldo. Njihovi najveći protivnici u skupini, PSG, uspjeli su slomiti APOEL u 87. minuti i slaviti sa 1:0, sve zahvaljujući Cavaniju.

Dobio je i Schalke jedan razlike, ali u utakmici sa sedam pogodaka, bilo je 4:3 i do toga su stigli u četvrtoj minuti sudačke nadoknade! Porto je pobijedio Athletic 2:1, a CSKA je dostigao 0:2 protiv Manchester Cityja i osvojio prvi bod - bilo je 2:2.

No podatak koji najviše intrigira jest broj postignutih golova, njih "okruglo" 40 (po utakmici pet!). Samo je 1. listopada 1997. zabijeno više, njih 44 (po utakmici 3,66). No tad se igralo sve u jednom danu pa je tako u tad bilo 12 utakmica na repertoaru, a danas njih samo osam. Otkad postoji osam skupina 2008. je palo skoro 40, ali mreže su nakon 36. pogotka (po utakmici 4,5) mirovale.

REZULTATI (na Goal.com su statistike i ocjene):

SKUPINA E

CSKA - Manchester City 2:2 (Doumbia 65', Natcho (p) 86'/Aguero 29', Milner 38')

Roma - Bayern 1:7 (Gervinho 66'/Robben 9', 30', Goetze 24', Lewandowski 25', Müller (p) 36', Ribery 78', Shaqiri 80')

SKUPINA F

APOEL - PSG 0:1 (Cavani 87')

Barcelona - Ajax 3:1 (Neymar 7', Messi 24', Sandro 90+4'/El-Ghazi 89')

SKUPINA G

Schalke - Sporting 4:3 (Obasi 34', Huntelaar 51', Hoewedes 60', Choupo-Moting (p) 90+3'/Nani 16', Adrien Silva (p) 64', 78')

Chelsea - Maribor 6:0 (Remy 13', Drogba (p) 23', Terry 31', Vilar (ag) 54', Hazard (p) 77', 90')

SKUPINA H

Porto - Athletic 2:1 (Herrera 45', Quaresma 75'/Hierro 58')

BATE - Šahtar 0:7 (Teixeira 11', Luiz Adriano (p) 28', 36', 40', 44', 81', Douglas Costa 35')