Dinamovi juniori pobijedili Arsenal i izborili doigravanje Lige prvaka

Arsenal - Dinamo
1/9
24.11.2015.
u 17:10

Mladim dinamovcima uz prezimljavanje u Europi dodatni motiv sigurno je bio i poraz od Arsenala u prvoj utakmici u Zagrebu (0:2).

Mladi nogometaši Dinama u Londonu su pobijedili Arsenal (2:1) u petom kolu skupine F te izborili nastup u doigravanju Lige prvaka mladih.

Trener Mario Cvitanović u London je poveo jaku momčad pojačanu Filipom Benkovićem. Mladim dinamovcima uz prezimljavanje u Europi dodatni motiv sigurno je bio i poraz od Arsenala u prvoj utakmici u Zagrebu (0:2).

Strijelci za treću gostujuću pobjedu zagrebačke momčadi u Ligi prvaka bili su Brekalo (54') i Gojak (69') dok je za londonski sastav pogodio Mavididi (78').

Arsenal - Dinamo 1:2

Strijelci: 0:1 - Brekalo (54), 0:2 - Gojak (69), 1:2 - Mavididi (78).

Arsenal (4-2-3-1): Keto - Eyoma, Pleguezuelo, O'Connor, M. Bola - Agyei Tabi (od 66. Ismael), Iwobi - Hinds (od 19. Robinson), Nelson (od 74. Mavididi), Willock - Malen.

Dinamo (4-3-3): Šemper - Hudićek, Benković, Kalaica, Vujica (od 38. Čabraja) - Moro, Šunjić, Fintić (od 81. Knežević) - Gojak, Božić (od 60. Olmo), Brekalo.

Olympiakos je u drugoj utakmici skupine F slavio (1:0) na gostovanju kod Bayerna. Jedini pogodak na utakmici postigao je Manthias u 50. minuti.

Poredak: Arsenal i Dinamo po 10 bodova, Olympiakos 7, Bayern 1.

U posljednjem kolu, 9. prosinca, Dinamo dočekuje Bayern, a Olympiakos igra protiv Arsenala.

Tijek utakmice:

90'+5 Utakmica je završila! Dinamo je pobijedio Arsenal sa 2:1 i izborio doigravanje Lige prvaka!

90' Arsenal pokušava stvoriti priliku za izjednačujući pogodak. Igrat će se pet minuta nadoknade

81' Cvitanović je napravio posljednju izmjenu. Knežević je ušao u igru umjesto Fintića

78' Goool! Arsenal je smanjio na 2:1! Strijelac je Mavididi koji je ušao u igru prije četiri minute. Pospremio je u mrežu odbijenu loptu nakon Willockova udarca.

69' Gooool! Dinamo vodi 2:0! Strijelac je Gojak! Nakon ubacivanja Čabraje lopta je stigla do Gojaka, a vratar Keto nespretno je reagirao prilikom udarca Dinamovog igrača

67' U dvije minute dva žuta karotna za modre - Fintić i Kalaica su požutjeli zbog grubih prekršaja

60' Izmjena kod Dinama, Olmo je zamijenio Božića

54' Goool za Dinamo! Zabio je Brekalo! Krilni napadač Dinama sjurio se po strani i precizno šutirao pored nemoćnog Keta.

46' Počeo je nastavak!

45' Kraj prvog dijela! Arsenal je bio aktivniji, no Dinamo je imao najbolju šansu u 34. minuti kada je udarac Gojaka vratar Arsenala odbio u korner.

45+' Žuti karton za Willocka.

44' Dinamo se razbudio pred kraj poluvremena. Sada je pokušao Brekalo, ali se vratar Arsenala nije dao prevariti.

38' Cvitanović je napravio prvu zamjenu. Čabraja je u igri, a teren je napustio Vujica.

34' Gojak je tukao s 25 metara, ali je Keto to obranio.

30' Prošlo je prvih pola sata, Arsenal je bolji. Topnici su imali dva udarca u okvir, Dinamo ni jedan.

19' Prva provjena na utakmici. Kod Arsenala je ušao Robinsom umjesto Hindsa.

15' Prošlo je prvih 15 minuta utakmice, još nema pogodaka. No, Olympiakos je poveo protiv Bayerna 1:0. Taj je susret počeo u 14 sati.

1' Počela je utakmica!