Objavljeno vijesti danas: 71
Serie A

Higuain ušao umjesto Mandže i zabio za pobjedu, Kalinić strijelac protiv Juventusa

Juventus - Fiorentina
1/5
20.08.2016.
u 22:45

Stipe Perica je poraz Udinesea odgledao s klupe za pričuve, dok Andrija Balić nije bio niti na klupi momčadi iz Udina.

Juventus je večeras u obranu naslova talijanskog prvaka krenuo protiv Fiorentine i slavio sa 2:1.

Torinezi su poveli u 37. minuti kad je Khedira zabio glavom sa 11 metara, nakon Chiellinijeva ubačaja. Izjednačio je Nikola Kalinić u 71. minuti također udarcem glavom i to nakon kornera.

No, ubrzo je stiglo novo vodstvo Juventusa. Skupocjeno pojačanje Gonzalo Higuain u 66. minuti zamijenio je Marija Mandžukića, a samo devet minuta kasnije zatresao je mrežu na radost domaćih navijača. Sandro je ubacio, Khedira pucao, lopta se odbila od gostujućih igrača, a Argentinac je bio na pravom mjestu.

Marko Pjaca nije ulazio u igru za domaćina dok je Milan Badelj igrao do 65. minute za momčad iz Firenze. Hrvoje Milić bio je na Fiorentininoj klupi za pričuve.

U prvoj utakmici nove sezone talijanskog nogometnog prvenstva Roma je kao domaćin uvjerljivo svladala Udinese sa 4:0 (0:0).

Sve do 65. minute bilo je 0:0, a tada je Perotti (65-11m) iskoristio kazneni udarac za vodstvo Rome. Deset minuta potom Perotti (75-11m) je ponovno bio precizan s bijele točke da bi u posljednjih 10 minuta pobjedu potvrdili Džeko (82) i Salah (84).