Kakav šok za Dinamo, Olympiakos u 90. minuti zabio za pobjedu!

1/10
04.11.2015.
u 22:51

Na tribini se pojavila srpska zastava na kojoj je pisalo "četnici", a Dinamo je od delegata zatražio da se ukloni

Vruće gostovanje u Pireju nije dobro prošlo za Dinamo. Olympiakos je u četvrtom kolu Lige prvaka pobijedio sa 2:1, a pobjednički pogodak postigao je u u posljednjoj minuti. Modri su imali vodstvo sve do 65. minute, a onda je uslijedio preokret i sve se pretvorilo u grčku tragediju.

Eduardo obranio penal

Počelo je dominacijom Olympiakosa, ali u prvih 15 minuta  Fortounis i Hernani su bili neprecizni, a onda je uslijedio šok za domaće navijače. Armin Hodžić, čovjek kojeg je Mamić u posljednji trenutak odlučio baciti u vatru, sjajno je reagirao nakon ubačaja Pivarića i glavom zabio za vodstvo. Lopta se pritom odbila od grede pa je izgledalo vrlo atraktivno, a klupa Dinama burno je proslavila pogodak.

Grci su nakon toga preuzeli inicijativu, ali modri su odlično stajali na terenu i nisu im dopuštali puno prilika pa su u svlačionicu otišli s vodstvom. Nastavak je donio nešto odlučniju igru Olympiakosa, dok se Dinamo orijentirao na branjenje prednosti i čekanje prilika iz kontre. U 53. minuti Goncalo je srušio Ideyea u kaznenom prostoru i dobio žuti karton, ali Eduardo, koji je ove sezone sklon kiksevima, ovoga puta je zablistao i obranio udarac Fortounisa.

Činilo se kako će to dati dodatni impuls Mamićevoj momčadi, ali i dalje smo se branili, a kazna je uslijedila deset minuta kasnije. Felipe Pardo u igru je ušao u 64. minuti, a već u prvom napadu zabio je za izjednačenje. Ideye ga je idealno poslužio, a on lijepim prizemnim udarcem zatresao mrežu.

Pivariću crveni karton

Kada je još u 79. minuti Pivarić dobio drugi žuti karton, bilo je jasno kako će Dinamu biti teško do kraja, a to se pokazalo točnim u 90. minuti. Ponovno je Pardo bio strijelac, a Dinamu se takav scenarij dogodio po tko zna koji puta u povijesti. Nažalost, ponovno smo ostali "kratkih rukava", Olympiakos je slavio i u drugom međusobnom susretu i osvojio šest bodova protiv Dinama, iako se nije u tih 180 minuta predstavio kao (puno) bolja momčad.

Inače, susret je prošao bez navijačkih izgreda, iako je prije početka došlo do provokacije. Na tribini se pojavila srpska zastava na kojoj je pisalo "četnici", a Dinamo je od delegata zatražio da se ukloni.

Sve u svemu, modri su odigrali solidnu utakmicu, ali opet su ostali bez bodova, a sada im slijedi teško gostovanje u Londonu. Bayern je vodeći u ovoj skupini sa 9 bodova, koliko ima i Olympiakos, a Arsenal i Dinamo imaju po tri.

>>Tijek susreta i video pogodaka pogledajte OVDJE!