Autori: Marko Pavić, Hina
03.12.2016.
u 22:56

Igru je napustio u 76. minuti uz ovacije publike.

Juventus je u 15. kolu Serie A kod kuće svladao Atalantu s 3:1, a gol je zabio Mario Mandžukić.

Mandžo se u strijelce upisao u 64. minuti kada je zabio za 3:0. Pjanić je ubacio iz kornera, a hrvatski napadač iz teške situacije glavom pogodio mrežu gostiju. Igru je napustio u 76. minuti uz ovacije publike.

Juventus je već u 19. minuti vodio 2:0 golovima Alexa Sandra i Danielea Ruganija, dok je gol za Atalantu postigao Remo Freuler u 82.

Uvjerljivi Monaco, prekid u Metzu

U 16. kolu nogometnog prvenstva Francuske je Subašićev Monaco na svom stadionu svladao Bastiju sa 5:0, te je izbio na prvo mjesto sa 36 bodova, koliko ima i drugoplasirana Nica, koja u nedjelju dočekuje Toulouse.

Hrvatski reprezentativni vratar Danijel Subašić branio je cijeli susret za Monaco, a pogotke su zabili Kylian Mbappe-Lottin (10), Thomas Lemar (66),  Radamel Falcao (68, 73) i Guido Carrillo (79).

Trećeplasirani Paris St Germain, koji ima 35 bodova, neočekivano je izgubio u gostima od Montpelliera sa 0:3.

Metz je protiv gostiju iz Lyona poveo 1:0 u 28. minuti, a onda je u 30. minuti susret prekinut nakon što su navijači Metza petardom pogodili vratara Lyona Anthonyja Lopesa.

Atletico remizirao bez Vrsaljka

Nogometaši Atletico Madrida su u 14. kolu Primere na svom stadionu protiv Espanyola odigrali 0:0, a hrvatski branič Šime Vrsaljko nije bio u postavi Atletica.

Nogometaši Granade zabilježili su tek u 14. kolu svoju prvu pobjedu, svladavši trećeplasiranu Sevillu s 2:1. Granadu su do velike pobjede odveli golovi Andreasa Pereire (27) i Davida Lombana (57), dok je za Sevillu poraz ublažio Wissam Ben Yedder (90+5pen).