Manchester City - Hull
1/5
01.12.2015.
u 22:59

U srijedu je na rasporedu posljednja četvrtfinalna utakmica u kojoj se sastaju premierligaši Southampton i Liverpool.

Sva tri dvoboja engleskih premijerligaša s drugoligašima u četvrtfinalu Liga kupa završili su pobjedama favorita i plasmanom u polufinale Manchester Cityja, Evertona i Stokea.

Manchester City je na svom stadionu svladao Hull s uvjerljivih 4-0 zahvaljujući pogocima Bonyja u prvom te Iheanachoe i dvostrukog strijelca Kevina de Bruynea u drugom poluvremenu, dok je jedini strijelac za goste bio Robertson.

I Stoke je kao domaćin svladao Sheffield Wednesday, a strijelci za 2-0 bili su Afellay i Bardsley.

Jedini je od prvoligaša gostovao Everton, ali je momčad iz Liverpoola već nakon 28 minuta vodila 2-0 protiv domaćeg Middlesbrougha pogocima Deulofeua i Lukakua te tu prednost zadržala do kraja utakmice.

U srijedu je na rasporedu posljednja četvrtfinalna utakmica u kojoj se sastaju premierligaši Southampton i Liverpool. Polufinalni dvoboji bit će igrani u siječnju sljedeće godine, a finale na Wembleyju zakazano je za 28. veljače.