Lokomotiva savladala Zagreb iako je bila s igračem manje i nije realizirala 11-erac

Zagreb - Lokomotiva
1/8
28.08.2015.
u 22:05

Lokosi su sve mogli riješiti u prvom dijelu, imali su niz prilika i jedanaesterac pri 1:0 vodstvu, no Zvonko Pamić pogodio je prečku.

Trener Lokomotive Ante Čačić morat će poraditi sa svojim igračima, možda i pokojeg opaliti malo iza uha zbog nonšalantnosti nakon što su shvatili da su puno bolji od Zagreba. Jer, nevjerojatno je što nisu iskoristili protiv Zagreba, pa su se doveli u probleme, iako su se izvukli.

Naime, u prvom su dijelu imali sve, igru, dominaciju, velike prilike, a vodili su samo 1:0. Mogli su osigurati mirno drugo poluvrijeme jer su već imali vodstvo. Zvonko Pamić, dojučerašnji igrač Dinama sjajno je ubacio, a Tomislav Mrčela glavom pospremio loptu u mrežu Zagreba.

Nakon 45 minuta Lokomotiva je imala deset udaraca, a Zagreb niti jedan jedini, izgledalo je to kao susret prvoligaša s nekim niželigašem. Kad je Dominik Kovačić igrao rukom a sudac Mlakar pokazao na jedanaesterac za lokose, sve je izgledalo kao kraj priče. No, Zvonko Pamić iz jedanaesterca je pogodio prečku.

No, onda se sve u nastavku zakompliciralo, u 49. minuti Mrčela je igrao rukom, dobio izravni crveni karton, a sa 11 metara siguran je bio Lovro Medić i donio Zagrebu izjednačenje. I tu je susret postao otvoren, Lokomotiva s igračem manje nije više igrala dobro, a Zagreb pak nije imao kvalitetu za potpuni preokret.

U 76. minuti nakon jednog ubačaja Grezde sam je ostao Marić i postigao pogodak za Lokomotivu. Mogao je Zagreb do izjednačenja da suci nisu pogriješili i označili Zagrebu zaleđe koje nije bilo samo minutu kasnije.

Lokomotiva je skočila na četvrto mjesto ljestvice sa 10 bodova, dok je Zagreb ostao na začelju s tri boda. Na vrhu je Dinamo sa 13 bodova.

PRVA HNL, 8. kolo

ZAGREB – LOKOMOTIVA 1:1

ZAGREB – Stadion u Kranjčevićevoj. Gledatelja 500. Vrijeme sparno. Sudac: Dalibor Mlakar (Zagreb).

Strijelci: 0:1 Mrčela (17, Pamić), 1:1 Medić (50, 11m), 1:2 Marić (76, Grezda)

Crveni karton: Tomislav Mrčela (49)