Liverpool tri koraka do naslova: Stigli do 11. uzastopne pobjede!

Liverpool
1/4
20.04.2014.
u 14:58

Do kraja prvenstva ostala su tri kola, a 'redsi' imaju pet bodova više od Chelseaja, te devet više od Manchester Cityja, ali 'građani' imaju dvije utakmice manje.

Liverpool je na najbolji mogući način iskoristio domaći kiks Chelseaja i gostujućom pobjedom protiv Norwicha 3:2 nastavio put prema naslovu prvaka, prvom za 'redse' nakon duge 24 godine.

Za momčad Brendona Rodgersa nije moglo bolje početi. Nakon samo 11 minuta igre imali su 2:0. U 4. minuti za 1:0 fantastičnim udarcem sa 20 metara zabio je Sterling. U 11. minuti strijelac prvog gola, Sterling, fantastično je prošao po lijevoj strani i ubacio u sredinu, gdje je loptu u mrežu pospremio Suarez.

Nadu domaćinu dao je Hooper golom u 54. minuti. Međutim, samo osam minuta kasnije 'redsi' opet imaju dva razlike (3:1). Drugi gol na utakmici zabio je Sterling.

Neizvjesnu završnici na Carrow Roadu golom u 77. minuti osigurao je Snodgrass.

Moglo je do kraja utakmici biti golova na obje strane, ali rezultat se više nije mijenjao, pa je Liverpool tako stigao do 11. uzastopne prvenstvene pobjede.

Do ostvarenja sna, Liverpoolu je preostalo odigrati još tri utakmice. Na Anfield stižu Chelsea i Newcastle, dok u goste idu Crystal Palaceu. Toliko željeni naslov je nikad bliže.