Objavljeno vijesti danas: 15
EUROPSKA LIGA

Liverpool 'okrenuo' Bordeaux i osigurao prolazak, Lovren odigrao čitavu utakmicu

Liverpool - Bordeaux
1/8
Autori: Marko Pavić, Hina
26.11.2015.
u 23:01

Još je 15 momčadi uz Liverpool i prije posljednjeg kola izborilo prolazak skupine

Liverpool je u petkom kolu Europske lige na Anfieldu svladao Bordeaux sa 2:1 i osigurao prolazak skupine.

Nije dobro počelo za momčad Jurgena Kloppa budući da su gosti poveli lijepim golom Saiveta iz slobodnjaka u 33. minuti. No, pet minuta kasnije izjednačio je Milner iz jedanaesterca. Do kraja poluvremenu Liverpool je poveo, u sudačkoj nadoknadi je zabio Benteke. Rezultat se nakon toga nije mijenjao.

Dejan Lovren odigrao je čitavu utakmicu za Liverpool.

Liverpool je tako iskoristio pobjedu Rubina iz Kazana nad Sionom i preuzeo vrh ljestvice. Redsi imaju devet bodova, Sion osam, Rubin pet, a Bordeaux tri.

15 klubova osiguralo prolazak

Plasman u 16-inu finala najmasovnijeg europskog kupa osigurali su Liverpool, Lazio, St Etienne, Villarreal, Krasnodar, Basel, Tottenham, Schalke, Sparta Prag, Athletic Bilbao, Braga, te Molde, Napoli, Borussia Dortmund i Rapid kojima je to uspjelo i prije zadnjeg kola.

Ispao je i škotski prvak Celtic. U dvoboju A skupine Ajax je u Glasgowu pobijedio Celtic 2:1 i produžio nadu u prolaz. Domaćin je poveo u 4. minuti golom Calluma McGregora, izjednačio je Milik u 22. minuti, slavlje Nizozemcima donio je Černy u 88. minuti. Jozo Šimunović je odigrao cijeli susret za škotskog prvaka. U drugom susretu Fenerbahče je na gostovanju pobijedio Molde 2:0 i također ostao u igri za prolaz. Pobjedu Turcima donijeli su Fernandao (69) i Ozan Tufan (85).