Prosinečki debitirao pobjedom, Bale i društvo potopili Izrael

1/3
28.03.2015.
u 20:44

Subota je donijela novo kolo kvalifikacijskog ciklusa za Euro.

Azerbajdžan, momčad Roberta Prosinečkog, dočekala je Maltu, a novi izbornik debitirao je pobjedom 2:0. Bilo je to ujedno i prvo slavlje Azera u ovim kvalifikacijama.

Domaćin je poveo već u 4. minuti pogotkom Huseynova, a u posljednjoj minuti konačan rezultat postavio je Nazarov. Kao nagradu za pobjedu igrači, izbornik i stručni stožer će podijeliti milijun dolara.

Hrvatska je vodeća u skupini H sa 13 bodova, a Azerbajdžan (3 boda) je na pretposljednjem mjestu preskočio Maltu (1).

Vodeća momčad skupine A, Češka, dočekala je pred svojim navijačima Latviju. Gosti su iznenadili neporaženu Češku i osvojili bod (1:1), a domaćine je u 90. minuti pogotkom spasio Vaclav Pilar.

Češka je vodeća (13 bodova) ispred Islanda (12) koji je ranije danas uvijerljivo u gostima pobijedio Kazahstan (3:0).

Vodeće momčadi skupine B, Izrael i Wales sastali su se u Haifi. Wales je uvjerljivo slavio (3:0), a najzaslužniji za to bio je dvostruki strijelac Gareth Bale. Velšani su sa 11 bodova i utakmicom više izbili na prvo mjesto u sklupini ispred Izraela (9) i Cipra (6).

Izvještaje svih utakmica pročitajte na portalu Goal.com.