Andrej Kramarić - Hoffenheim
1/4
21.04.2017.
u 23:09

U velikom derbiju Ukrajinskog prvenstva Šahtar je kao gost u Kijevu slavio protiv Dinama s 1:0 i stigao nadomak titule.

U prvom dvoboju 30. kola Njemačke lige Koeln i Hoffenheim su odigrali 1:1, a gosti su izjednačili u zadnjim trenucima susreta.

Koeln je poveo golom Leonarda Bittencourta (58), a Hoffenheim se poraza spasio u drugoj minuti sudačke nadoknade pogotkom Kerema Demirbaya. Hrvatski reprezentativac u redovima gostiju Andrej Kramarić igrao je do 57. minute.

Hoffenheim je ostao treći s 55 bodova, dok je Koeln sada šesti s 41 bodom.

Šahtar blizu naslova

Pobjednički pogodak za momčad iz Donjecka postigao je Facundo Ferreyra u 12. minuti. Domagoj Vida je odigrao cijeli susret za Kijevljane, a Darijo Srna za Šahtar.

Šahtar nakon 26 kola ima ogromnih 14 bodova više od Dinama.