Andrej Kramarić
24.05.2015.
u 18:12

Dejan Lovren, srećom, nije igrao u potopu Redsa.

Englezi su završili sa svojim prvenstvom, a najšokantniji rezultat je poraz Liverpoola od Stokea. Domaćin je slavio sa 6:1, a Redsi su pet golova primili već do 45. minute! Dejan Lovren, srećom, nije igrao.

Liverpoolu je zbog tog poraza promaklo mjesto koje izravno vodi u Europsku ligu pa će morati u kvalifikacije. Tottenham će pak zahvaljujući pobjedi kod Evertona (1:0) igrati u skupini EL. Southampton je ispao navjeći gubitinik u tom 'trokutu' jer je zbog poraza protiv Manchester Cityja (0:2) ostao bez nastupa u Europi.

A Hull City hrvatskog napadača Nikice Jelavića neće sljedeće sezone igrati u Premiershipu! Neodlučenim rezultatom protiv Manchester Uniteda (0:0) nije uspio na ljestvici preskočiti Newcastle koji je pak nadjačao West Ham (2:0). Zanimljivo, prije šest godina Hull je u posljednjem kolu porazom od Uniteda izbjegao ispadanje nauštrb Newcastlea. Težak je to udarac za Tigrove.

Andrej Kramarić opet trese mreže, zabio je gol za konačnih 5:1 Leicestera protiv QPR-a. Bio mu je to treći pogodak za Lisice u 14 nastupa, a drugi u Premiershipu.

Fiorentina je u 37. kolu Serie A na Siciliji pobijedila Palermo sa 3:2 te izborila nastup u Europskoj ligi sljedeće sezone.

Za goste su pogađali Iličić (23), Gilardino (33) i Alonso (78), dok su strijelci za Palermo bili Mate Jajalo (26) i Rigoni (69). Milan Badelj nije ulazio u igru za momčad iz Firence.

Rezultati:

Engleska, 38. posljednje kolo: Arsenal - WBA 4:1, Aston Villa - Burnley 0:1, Chelsea - Sunderland 3:1, C. Palace - Swansea 1:0, Everton - Tottenham 0:1, Hull (Jelavić 90 minuta) - M. United 0:0, Leicester (Kramarić igrao od 65.) - QPR (Kranjčar nije igrao) 5:1, M. City - Southampton 2:0, Newcastle - West Ham 2:0, Stoke - Liverpool (Lovren nije igrao) 6:1.

Poredak: Chelsea 87, Man. City 79, Arsenal 75, Man. Utd. 70, Tottenham 64, Liverpool 62...

Italija, 37. kolo: Empoli - Sampdoria 1:1, Cesena - Cagliari (Čop igrao do 62.) 0:1, Chievo - Atalanta 1:1, Palermo (Jajalo strijelac, 90 minuta) - Fiorentina (Badelj na klupi) 2:3, Parma - Verona 2:2, Udinese (Bubnjić 90 minuta, Perica igrao do 46.) - Sassuolo (Vrsaljko nije konkurirao) 0:1.

Poredak: Juventus 86, Roma 67 (36), Lazio 66 (36)...

>>HSV slavi junaka Olića: 'Možemo biti sretni što imamo takvog čovjeka u momčadi!'