Objavljeno vijesti danas: 172
Kvalifikacije za SP

Kraj čuda Roberta Prosinečkog: Brutalno ga prizemljio protivnik koji sada čeka Hrvatsku

Robert Prosinečki
1/7
11.11.2016.
u 22:42

Azerbajdžan Roberta Prosinečkog nije nastavio s čudesnom pričom s početka kvalifikacija za SP i u četvrtom kolu doživio je prvi poraz. Bolja je bila Sjeverna Irska koja je slavila s 4:0.

Bio je to susret u kojem je domaćin zaslužio pobjedu, nametnuo se od samog početka i lako došao do tri boda. Sjeverna Irska fizički je bila moćnija, tako se postavila na terenu i uspjela zabiti četiri gola.

Prvi gol zabio je Lafferty u 27. minuti, a na 2:0 povisio je veteran McAuley pet minuta prije odmora. On će uskoro napuniti 37 godina pa je tako postao najstariji strijelac ovogodišnjih kvalifikacija.

U nastavku susreta McLaughlin i Brunt dovršili su posao. Dodajmo da će Sjeverna Irska u utorak u Belfastu odigrati prijateljsku utakmicu protiv Hrvatske.

U istoj skupini Njemačka je s lakoćom svladala San Marino s 8:0, a istaknuo se veznjak iz Bremena Serge Gnabry koji je postigao tri gola. Češka je, pak, pobijedila Norvešku sa 2:1.

Njemačka je vodeća u skupini, ima 12 bodova. Iza nje je Sjeverna Irska sa sedam, koliko ima i Azerbajdžan.

Tablice vam donosi SofaScore - rezultati uživo

Engleska je nastavila s odličnim rezultatima u kvalifikacijama, ima 33 uzastopna susreta bez poraza (25 pobjeda). Večeras je slavila u otočkom derbiju protiv Škotske s 3:0. Golove za domaću momčad zabili su Sturridge, Lallana i Cahill.

U toj skupini Slovenija je u gostima pobijedila Maltu s 1:0, dok je Slovačka razbila Litvu sa 4:0.

REZULTATI,
SKUPINA A:
Francuska - Švedska 2-1 (Pogba 57, Payet 65 / Forsberg 54)