Luka Modrić i Mateo Kovačić s Realom osvojili novi trofej

1/16
09.08.2016.
u 23:20

Madriđani su u utakmici Superkupa pobiijedili Sevillu nakon produžetaka s 3:2

Luka Modrić i Mateo Kovačić s Realom su osvojili novi trofej. Madriđani su u utakmici Superkupa koja je igrana u Trondheimu pobijedili Sevillu nakon produžetaka s 3:2.

Nogometaši Seville pobijedili su sami sebe. Neophodno je bilo malo više koncentracije da uzmu prvi trofej ove sezone. Ovako, madridskom Realu pripao je europski Superkup.

Real je poveo u 21. minuti kada je Marco Asensio spektakularno pogodio rašlje. Sevilla se vratila u 41. minuti kada je zabio Franco Vazquez, a okrenula s bijele točke pogotkom Jevhenija Konopljanke u 72. minuti.

I kada se činilo da će Sevilla slaviti, doslovce u zadnjoj sekundi četvrte minute sudačke nadoknade ostavili su samog Sergija Ramosa na drugoj vratnici.

Realov stoper glavom je zabio na prazan gol. U 94. minuti Sevillin Thimothee Kolodziejczak dobio je crveni karton. A kada su svi očekivali jedanaesterce, Carvajal se prošetao kroz obranu Seville i zabio u 120. minuti.

Zinedine Zidane je priliku od prve minute dao Mateu Kovačiću, dok je Luka Modrić ostao na klupi. Luka je u igru ušao u 66. minuti umjesto Isca, dok je Matea u 73. minuti zamijenio James Rodríguez.

U momčadi europskog prvaka nema ozlijeđenog Cristiana Ronalda te Garetha Balea koji je još na odmoru.

Tijek utakmice:

Real M . - Sevilla 3:2

120' - Sjajnom solo akcijom Carvajal je zabio za 3:2.

107' -  James je imao priliku, ali nije dobro zahvatio loptu.

106' - Igra se zadnjih 15 minuta, Sevilla je krenula s centra.

105' - Kraj prvog produžetka.

99' - Sergi Ramos je ponovno zatresao mrežu Seville, ali sudac Mažić nije priznao pogodak zbog zaleđa.

93' - Kolodziejczak iz Seville dobio je drugi žuti, odnosno crveni karton.

91' - Počeli su produžeci.

90'+4 - Sergio Ramos zabio s glavom za produžetke.

73' - James Rodríguez zamijenio je našeg Matea Kovačića.

72' - Konopljanka iz jedanaesterca zabio za vodstvo Seville - 2:1. Ukrajinac je Casillu poslao u lijevu, a loptu u desnu stranu.

66' - U igru je ušao Luka Modrić, zamijenio je Isca.

54' - Isco je sjajno pucao s ruba šesnaesterca, a lopta je prošla kraj desne vratnice Ricovih vrata.

48' - Pokušaj Lucasa Vazqueza bio je neprecizan.

46' - Počelo drugo poluvrijeme.

45' - Kraj prvog poluvremena.

41' - Vazquez koji je došao iz Parme zabio je za izjednačenje, Real - Sevilla 1:1.

29' - Još jedan pokušaj Seville! Pucao je Carrico.

26' - Dobre Sevillina akcija, ali je pokušaj Mariana otišao iznad vratnice.

20' - Marco Asensio je sjajnim pogotkom s više od 20 metara pogodio u desne rašlje Sevillinih vrata.

15' - Sevilla igra oprezno, a Realovi pokušaji nisu opasni.

8' - Madriđani su prvi zaprijetili. Asensio je pucao, ali je Rico obranio.

6' - Real je opasnija momčad, a Kovačić ima često loptu u svom posjedu.

1' - Počela je utakmica. Real je prvi krenuo s centra. Sudi srbijanski sudac Milorada Mažić.

Real M.: Kiko Casilla, Carvajal, Ramos, Varane, Marcelo, Casemiro, Kovačić, Lucas, Isco, Asensio, Morata

Sevilla: Rico, Pareja, Carrico, Kolo, Iborra, Kiyotake, N'Zonzi, Vazquez, Mariano, Vitolo, Vietto