Juventus pobijedio Dinamo s 2:0 i osvojio prvo mjesto u skupini!

Juventus - Dinamo
1/7
07.12.2016.
u 22:34

U posljednjem kolu Lige prvaka Juventus je u Torinu pobijedio Dinamo s 2:0 i tako osigurao prvo mjesto u skupini H. Bio je to susret u kojem je domaća momčad u potpunosti nadigrala hrvatskog prvaka i, čini se, s pola gasa došla do zaslužene pobjede.

Mladi Dinamo

Ivajlo Petev odlučio je poslati mlade snage na travnjak pa su se u početnom sastavu našli Livaković, Gojak, Knežević, Moro, Ćorić... Prva prilika na utakmici stigla je već u šestoj minuti kada je Livaković odličnom reakcijom spriječio Higuaina da dovede Juve u rano vodstvo. Stara dama i nakon toga je pritiskala, a pravu priliku imala je tek u 32. minuti kada je Mandžukić sjajnom varkom izbacio Pivarića i ubacio na Pjanića, ali ovaj je glavom pucao u Dinamova vratara.

Do odmora nije bilo velikih uzbuđenja pa je hrvatski klub s bodom otišao u svlačionicu, ali to se promijenilo u nastavku. Talijanski prvak nastavio je s pritiskom, želio je pobjedom osigurati prvo mjesto, a trud im se isplatio već u 52. minuti kad je Higuain zabio za vodstvo. To mu je bio prvi pogodak nakon posta koji je trajao 35 dana.

Ovacije Mandži

Priču je zaključio Rugani koji je u 73. glavom zabio nakon Pjanićeva ubačaja i potvrdio pobjedu. Spomenimo da je u 85. minuti igru napustio Mario Mandžukić, a ovacije koje je dobio s tribina najbolje mogu dočarati kako je igrao i koliko se borio.

Dinamo je još jednom odigrao slabo i natjecanje završava bez boda i bez postignutog pogotka te se sad može posvetiti HNL-u i borbi za naslov prvaka.