Juventus
1/4
14.04.2014.
u 23:49

Juventus je u posljednjoj utakmici 33. kola Serie A pobijedio na Friuliju pobijedio Udinese sa 2:0 i tako napravio novi korak prema 30. naslovu prvaka.

'Stara dama' je pitanje pobjednika riješila već u prvom poluvremenu. Za 1:0 u 16. minuti je prekrasno iskosa s lijeve strane u suprotni kut pogodio Sebastian Giovinco.

Konačnih 2:0 postavio je Fernando Llorente koji se u 26. minuti najbolje snašao u jednoj gužvi i iz odbijnca pospremio loptu u mrežu.

Morao je Juve i do uvjerljivije pobjede, ali je udarac Sebastiana Giovinca u 69. minuti zaustavila vratnica.

Bubnjić i Mlinar utakmicu su gledali s klupe za pričuve domaćina, dok Kelava nije ni bio u zapisniku zbog ozljede.

Juventus pet kola prije kraja ima 87 bodova, odnosno osam više od drugoplasirane Rome. Udinese je 14. sa 38 bodova.

Athletic lako protiv Malage

U posljednjoj utakmici 33. kola Primere Athletic je u Bilbau sa 3:0 pobijedio Malagu i na dobrom je putu da kao četvrti u ligi osigura kvalifikacije Lige prvaka.
Naime, pet kola prije kraja imaju šest bodova više od Rakitićeve Seville, koja je na petom mjestu.

Baski su do nova tri boda stigli golovima Aduriza u 4. i 46. minuti, te Herrere u 62. minuti.