fcsarajevo.ba
27.07.2015.
u 20:50

Za Sarajevo je nastupio još jedan bivši Dinamovac - Tomislav Barbarić.

Sarajevo je uvjerljivo krenulo u obranu naslova prvaka BiH. U prvom kolu bordo momčad je kao domaćin u Travniku sa 6:1 savladala Drinu Zvornik, a junak je bio trostruki strijelac Leon Benko.

Iako je Đerić u 13. minuti doveo Drinu u vodstvo već do poluvremena Sarajevo je preokrenulo pogocima Benka i Mehmeda Alispahića. Posebno atraktivan bio je gol potonjeg, bivšeg veznjaka Šibenika, Dinama i Rijeke, nakon snažnog udarca iz daljine.

U nastavku Benko je zabio još dvaput, a pogađali su i Velkoski te Okić.

>>Guardiola hvali Benka: Dobar je, ali mora ići korak po korak