Everton - Manchester United
Reuters/PIXSELL
30.12.2016.
u 23:15

Everton je sedmi na ljestvici sa 27 bodova, a za vodećim Chelseajem zaostaje 19 bodova. Hull City se pomaknuo sa začelja na predzadnje mjesto koje drži s 13 bodova, odnosno bodom više od posljednjeg Swanseaja koji ima utakmicu manje.

U prvoj utakmici 19. kola engleskog nogometnog prvenstva, odigranoj u petak u Hullu, domaći Hull City i Everton odigrali su 2:2.

Domaći su dvaput vodili, ali nisu uspjeli ostvariti četvrtu pobjedu u sezoni. Dawson je u 6. minuti doveo Hull City u vodstvo. No, u posljednjoj minuti prvog poluvremena Everton je izjednačio zahvaljujući autogolu Marshalla. U 65. minuti Hull je opet poveo pogotkom Snodgrassa, ali je Everton osvojio bod zahvaljujući golu Barkleyja iz 84. minute.

U subotu, na Staru godinu, bit će odigrano sedam od preostalih devet utakmica 19. kola, a sastaju se: Burnley - Sunderland, Chelsea - Stoke, Leicester - West Ham, Man. United - Middlesbrough, Southampton - WBA, Swansea - Bournemouth (sve u 16 sati) te Liverpool - Man. City (18.30 sati).

U nedjelju, prvog dana 2017. godine, posljednje dvije utakmice 19. kola odigrat će Watford - Tottenham (14.30 sati) i Arsenal - Crystal Palace (17 sati).