Lokomotiva - Hajduk
1/21
28.08.2016.
u 21:00

Hajduk je tako stigao do četvrte pobjede u ovoj sezoni, a Lokomotiva je na zadnjem mjestu ljestvice u skupini od četiri momčadi koje još nisu ostvarile pobjedu.

Nogometaši Hajduka svladali su na gostovanju u Zagrebu momčad Lokomotive s 2:0 (1:0) u sedmom kolu HNL-a.

Splićani su do vodstva stigli u 32. minuti, kad je Ante Erceg lijepo primio loptu u kaznenom prostoru Lokomotive, okrenuo se i preciznim udarcem svladao Danijela Zagorca. Lokomotiva je imala svoje prilike, a najbolju je propustio iskoristiti Mirko Marić, čiji je udarac iz neposredne blizine zaustavio kapetan Hajduka Lovre Kalinić.

Od 44. minute zbog isključenja Rožmana, Lokomotiva je igrala s igračem manje, što je Hajduk materijalizirao u 63. minuti, kad je nakon udarca iz kuta Fran Karačić poslao loptu u vlastitu mrežu.

Pred oko 1000 gledatelja na stadionu u Kranjčevićevoj ulicu utakmicu je sudio Igor Križarić iz Čakovca koji je u 44. minuti pokazao drugi žuti karton lijevom bočnom igraču Lokomotive Sinišu Rožmanu, zbog opasne igre, i poslao ga u svlačionicu.

Strijelci: 0:1 Erceg (32), 0:2 Karačić (63-ag)