Francuska izgubila od Španjolske, kiksali Portugalci, pobjeda BiH

Francuska
1/6
28.03.2017.
u 23:10

Europski prvaci Portugalci izgubili su u Madeiri od Švedske s 2:3, iako su vodili s 2:0 golom Ronalda i autogolom Granqvista.

U prijateljskim nogometnim utakmicama odigranim u utorak domaće poraze su upisali Francuska, Nizozemska i Portugal

Europski prvaci Portugalci izgubili su u Madeiri od Švedske s 2:3, iako su vodili s 2:0 golom Ronalda i autogolom Granqvista. U drugom dijelu su Šveđani preokrenuli pogocima Claessona (57, 76) i autogolom Cancela (90+3), pa su Skandinavci pokvarili Ronaldov povratak na rodni otok.

Nizozemska je doživjela još jedan poraz, u Amsterdamu ih je svladala Italija s 2:1. Nizozemci, kojeg je umjesto otpuštenog trenera Dannya Blinda vodio Fred Grim, poveli su autogolom Romagnolija (10), no Talijani su preko Edera (11) i Bonuccia (32) došli do pobjede.

I Francuska je izgubila na Stade Franceu od Španjolske (0:2), a golove su zabili David Silva (68pen) i Delofeu (77).

Sljedeći protivnik Hrvatske u kvalifikacijama za SP 2018 Island pobijedio je u Dublinu Irsku s 1:0 golom Hoerdur Magnussona iz slobodnog udarca u 22. minuti. Finska je uspjela ostati neporažena kod Austrije (1:1) - poveli su domaćini preko Arnautovića (62), aza Fince je izjednačio Jedsen (76).

Nogometne reprezentacije Rusije i Belgije odigrale su u Sočiju sjajnu prijateljsku utakmicu koja je završila 3:3.

Rusija je povela 1:0, Belgija je potom do konca poluvremena povela 3:1, no 'zbornaja' je u nastavku susreta uspjela izjednačiti.

Domaćin je poveo u 3. minuti golom Viktora Vasina, no Belgija je okrenula rezultat golovima Kevina Mirallas (17-11m) i Christiana Bentekea (42, 45).

Aleksej Mirančuk je u 74. minuti vratio Rusiji nadu, a izjednačio je Aleksandar Buharov u drugoj minuti sudačke nadoknade.

Rusija, koja je domaćin Svjetskog prvenstva iduće godine, u posljednjih pet međusobnih susreta uspjela je upisati samo jednu pobjedu i to protiv Rumunjske (1:0) u studenom prošle godine. Izgubili su od Katara (1:2), Kostarike (3:4), te Obale Bjelokosti (0:2).

Bosna i Hercegovina je u Elbasanu pobijedila Albaniju 2:1. Uoči susreta strahovalo se od mogućih nereda navijača, međutim susret je prošao mirno.

Golove za BiH zabili su Edin Džeko (7-11m) i Senad Lulić (42), dok je pogodak za Albaniju zabio Bekim Balaj (68).

Makedonija je pobijedila Bjelorusiju 3:0, dok je Gruzija slavila protiv Latvije 5:0.