Everton - Tottenham
1/5
03.01.2016.
u 19:28

Domaćin je poveo u 22. minuti golom Aarona Lennona, a izjednačio je u sudačkoj nadoknadi prvog dijela Bamidele Alli.

20. kolo engleskog prvenstva zaključili su Everton i Tottenham odigravši na Goodison Parku 1:1. Domaćin je poveo u 22. minuti golom Aarona Lennona, a izjednačio je u sudačkoj nadoknadi prvog dijela Bamidele Alli.

Na ljestvici vodi Arsenal sa 42 boda, Leicester City je drugi sa 40 bodova, na trećem mjestu je Manchester City sa 39 bodova, a Tottenham je četvrti sa 36 bodova. Posljednja tri mjesta koja vode u niži rang natjecanja drže Newcastle United (17), Sunderland (15) i Aston Villa (8).

REZULTATI:
Everton - Tottenham                1:1 (Lennon 22 / Ali 45+1)
Crystal Palace - Chelsea           0:3 (Oscar 29, Willian 60, Diego Costa 66)
U subotu:
Watford - Manchester City      1:2 (Kolarov 55-ag / Yaya Toure 82, Sergio Aguero 84)
Arsenal - Newcastle United     1:0 (Koscielny 72)
Leicester City - Bournemouth  0:0
Manchester United - Swansea 2:1 (Martial 47, Rooney 77 / Sigurdsson 70)
Norwich City - Southampton   1:0 (Tettey 76)
Sunderland  - Aston Villa         3:1 (Van Aanholt 30, Defoe 72, 90+2 / Gil 63)
WBA - Stoke City                     2:1 (Sessegnon 60, Evans 90+2 / Walters 81)
West Ham - Liverpool              2:0 (Antonio 10, Carroll 55)

PSG slavio u Kupu, Marquinhos napušta klub

Nogometaši Paris Saint-Germaina izborili su plasman u 16-inu finala francuskog Kupa nakon što su na gostovanju pobijedili četvrtoligaša Wasquehal 1:0.

Pogodak odluke postigao je Zlatan Ibrahimović u 61. minuti utakmice.

Međutim, za vijest dana s Parka Prinčeva pobrinuo se brazilski reprezentativac Marquinhos (21) koji je najavio odlazak iz Pariza nezadovoljan minutažom. Marquinhos je stigao u PSG 2013. iz Rome za 35 milijuna eura, ali ove sezone gotovo uopće ne igra.

- Kao i svaki drugi nogometaš i ja bih volio igrati od prve minute. Ali, poštujem odluke trenera. Međutim, kako vrijeme odmiče jasno je da više neću moći sjediti na klupi - kazao je 21-godišnji branič za čije usluge su zainteresirani Real Madrid, Barcelona i Chelsea.

Plasman u 16-inu finala Kupa izborili su i Lyon, Bordeaux, St-Etienne, Montpellier, Evian, Ajaccio...