Njemačka
1/6
04.09.2015.
u 22:40

Pobijedili su svjetski prvaci 3:1 i tako se osvetili za poraz u Poljskoj (0:1), ali i preuzeli vrh ljestvice

Njemačka nogometna reprezentacija osvetila se Poljskoj za poraz (0:1) u kvalifikacijama za Europsko prvenstvo 2016. godine u Francuskoj i slavila u Frankfurtu 3:1, ali nije bilo nimalo lako kako se činilo nakon prvih 20 minuta.

Naime, svjetski prvaci uraganski su krenuli i Müller već u 12. minuti zabija za 1:0, da bi ošamućene Poljake dodatno kaznio pogotkom i Götze. No tad je nekako stalo i gosti su se osokolili te napadali sve opasnije i opasnije, dok Lewandowski nije zabio u 37. minuti. Potom je mogao zabiti još u nekoliko navrata.

Promašivali su i njegovi suigrači, promašivali su i pogađali okvir gola i Nijemci, visilo je u zraku ili "deblje" vodstvo ili senzacionalno iznenađenje. Sretni i spretni Götze u 82. minuti otklonio je pitanje pobjednika. Ovime Njemačka ima 16 bodova i prva je, a slijedi Poljska s 13. Škoti su kiksali u Gruziji (0:1) i ostali su na 11 pa je nakon lake utakmice protiv Gibraltara (4:0) Irska zasjela na treće mjesto s 12 bodova.

U skupini H Sjeverna Irska je preuzela vrh nakon pobjede protiv Farskih Otoka (3:1) i remija Rumunjske u Mađarskoj (0:0), koja se također nada prolasku na prvenstvo jer su jako blizu sa svojih 12 bodova. Također, Finci su bacili Grke dodatno u očaj gostujućom pobjedom (1:0). No to je ipak bio susret suparnika koji ne mogu na Euro.

U skupini I Srbija je pobijedila Armeniju 2:0 i izašla "iz minusa" pa sad ima jedan bod, koliko i Armenija. Albanci su potvrdili da nisu nikakvo iznenađenje jer Danska ih nije slomila na svom terenu (0:0), a tri boda su im bila neophodna jer imaju 11 bodova, ali i utakmicu više od Albanije koja ima isto toliko, te Portugala koji ima jedan više.

REZULTATI:

Skupina D

Gruzija - Škotska 1:0 (Kazaishvilli 38')
Njemačka - Poljska 3:1 (Müller 12', Götze 19', 82'/Lewndowski 37')
Gibraltar - Irska 0:4 (Christie 27', Keane 49', p51', Long 79')

Poredak: Njemačka 16, Poljska 14, Irska 12, Škotska 11, Gruzija 6, Gibraltar 0.

Skupina F

Farski Otoci - Sjeverna Irska 1:3 (Simun Edmundsson 36'/McAuley 12', 71', Lafferty 75')
Grčka - Finska 0:1 (Pohjanpalo 75')
Mađarska - Rumunjska 0:0

Poredak: Sjeverna Irska 16, Rumunjska 15, Mađarska 12, Finska 7, Farski Otoci 6, Grčka 2.