Tottenham se pobjedom probio na treće mjesto, Everton izgubio od Stokea

Tottenham
1/5
28.12.2015.
u 18:40

Tottenhamu je put do pobjede olakšalo isključenje domaćeg braniča Nathana Akea u 63. minuti.

Nogometaši Tottenhama probili su se na treće mjesto engleskog prvenstva nakon što su u susretu 19. kola na gostovanju pobijedili Watford 2:1.

Golove za spurse zabili su Erik Lamela (17) i Son Heung-Min (89), dok je pogodak za domaćine postigao Odion Ighalo (41). Tottenhamu je put do pobjede olakšalo isključenje domaćeg braniča Nathana Akea u 63. minuti.

Everton je ponovo odigrao utakmicu punu preokreta i ponovo ostao bez pobjede. Nedavno je odigrao 3:3 protiv Bournemoutha, pa je izgubio od Leicester Cityja 2:3, a danas je na svom Goodison Parku izgubio od Stoke Cityja 3:4. Gosti su vodili 1:0 i 2:1, Everton je sve okrenuo u 3:2, no Stoke je u zadnjih deset minuta zabio dva gola za pobjedu. Odlučujući pogodak postigao je Marko Arnautović iz kaznenog udaraca u sudačkoj nadoknadi. Strijelci za Stoke bili su i Xherdan Shaqiri (16, 45), te Joselu (80), dok su golove za Everton zabili Romelu Lukaku (22, 64) i Gerard Deulofeu (71).

Norwich City je u derbiju začelja pobijedio Aston Villu 2:0 golovima Jonathana Howsona (24) i Dieumercija Mbokanija (87).

WBA je golom Fletchera (78) slomio Newcastle United, dok su Crystal Palace i Swansea  odigrali bez golova.

Večeras su na rasporedu još tri utakmice, a sastaju se Arsenal - Bournemouth, Manchester United - Chelsea i West Ham - Southampton. Utorak donosi derbi između Leicester Cityja i Manchester Cityja, a kolo u srijedu zatvaraju Sunderland i Liverpool.

Na ljestvici vodi Leicester City sa 38 bodova, Arsenal je drugi s dva boda manje, a teći je Tottenham sa 35 bodova koliko ima i Manchester City na četvrtoj poziciji.

REZULTATI:
Watford - Tottenham        1:2 (Ighalo 41 / Lamela 17, Heung-Min 89)
Norwich City - Aston Villa 2:0 (Howson 24, Mbokani 87)
Everton - Stoke City          3:4 (Lukaku 22,64, Deulofeu 71 / Shaqiri 16,45, Joselu 80, Arnautovic 90+1-11m)
Crystal Palace - Swansea   0:0
WBA - Newcastle United   1:0 (Fletcher 78)