Dinamo - Slaven
1/15
29.07.2016.
u 22:05

U prvoj utakmici 3. kola HNL-a u Maksimiru pred 1.928 gledatelja Dinamo i Slaven Belupo igrali su neodlučeno 1:1. Plavi su zvižducima ispraćeni u Gruziju gdje u utorak protiv Dinama iz Tbilisija traže prolaz u doigravanje za Ligu prvaka

Plavi u dvoboju s farmaceutima nisu nastavili pobjednički niz. U prvoj utakmici 3. kola HNL-a u Maksimiru pred 1.928 gledatelja Dinamo i Slaven Belupo igrali su neodlučeno 1:1.

Oba pogotka postignuta su u sudačkoj nadoknadi. Prvo je Jovičić zabio za Slavenovo vodstvo, ali je u sljedećoj akciji Benković izjednačio na 1:1.

Dinamo je krenuo silovito u dvoboj, a prvu prigodu imao je u 13. minuti. Henriquez je uposlio Fernandesa koji puca, ali Slavenov vratara Marković brani.

Farmaceuti su brzo polovili konce i počeli prijetiti obrani plavih. U 23. minuti Ejupi je presjekao Benkovićevo dodavanje prema vrataru i krenuo sam prema Eduardu.

Dinamov je vratar odlično reagirao i spasio svoju mrežu. Portugalac je i minutu kasnije obranio Barićev pokušaj.

Trener Kranjčar nije mogao biti zadovoljan igrom svoje momčadi u prvom poluvremenu. Gosti su bili rastrčaniji i opasniji, a plavi nisu znali odgovoriti.

Zato je Cico na poluvremenu u svlačionici ostavio Jonasa i Henriqueza, a umjesto njih u igru su ušli Rog i Stojanović.

Promjene su unijele živost u Dinamovu igru, koji je u nastavku bio mnogo opasniji. No Slaven se uspješno branio.

U 70. minuti Rog je sjajno izveo slobodan udara, ali je vratar Marković obranio njegov pokušaj. U sljedećoj akciji Fernandes je pokušao škaricama, no bio je neprecizan.

Sjajnu priliku imao je Dinamo u 84. minuti kada je Benković pucao s pet metara, ali je Slavenov vratar još jednom čudesno obranio.

I onda drama u završnici. U drugoj minuti sudačke nadoknade prvo je Jovičić zabio za Slavenovo vodstvo, ali u sljedećoj akciji Benković je izjednačio na 1:1.

Dinamo u hrvatskoj ligi nije izgubio u Maksimiru čak 101 utakmicu u nizu.

U posljednjim trenucima Fernandes je opalio iz voleja sa osam metara, ali je lopta otišla iznad vratnice.

Dinamovci su s maksimirskog travnjaka ispraćeni zvižducima.

Plavi u nedjelju putuju u Gruziju gdje u utorak protiv Dinama iz Tbilisija traže prolaz u doigravanje za Ligu prvaka. U prvoj utakmici hrvatski je prvak pobijedio sa 2:0.

Tablice vam donosi SofaScore - rezultati uživo

Tijek susreta:

90'+4 - Gooool! Benković zabio za izjendačenje - 1:1

90'+2 - Gooool! Jovičić je strijelac glavom nakon ubačaja iz kuta. Slaven vodi 1:0.

90' - Igraju se četiri minute sudačke nadoknade.

84' - Benković je s pet metara pucao, ali je vratar Marković čudesno obranio.

77' - Hodžić je prošao po desnoj strani, ali njegov ubačaj Marković ulovio.

70' - Rog je sjajno izveo slobodan udara, ali vratar Marković brani. U sljedećoj akciji Fernandes je pokušao škaricama, no bio je neprecizan.

65' - Slaven se disciplinirano brani.

60' - Dinamo i dalje napada, ali još ni jednom nije ozbiljnije ugrozio gostujuća vrata.

52' - U zadnjih nekoliko minuta igra se na polovici terena koji pripada Slavenu.

50' - Dinamo pokušava doći do pogotka, ali Slaven se uspješno brani. Fernandes se oslobodio za udarac i pucao s ruba kaznenog prostora, ali njegov pokušaj je otišao iznad vratnice.

48' - Ejupi je okušao svoj udarac, ali lopta je prošla kraj stative Eduardovih vrata.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme. Trener Dinama nezadovoljan igrom u svlačionici je ostavio Jonasa i Henriqueza. U igru su ušli Rog i Stojanović.

45' - Igrači su otišli na odmor. Nakon prvog poluvremena Dinamo - Slaven Belupo 0:0.

40' - Gosti igraju dobro, a plavi teško mogu složiti neku ozbiljniju akciju.

33' - Slaven ne odustaje od svoje igre i često dolaze pred Eduarda.

23' - Eduardo ponovno brani! Prošli su gosti kroz sredinu, Barić se našao u prilici, ali Dinamov vratar izlazi s vrata i izbija loptu.

22' - Prilika za Slaven! Plava obrana je pogriješila, Ejupi je izašao sam pred Eduarda koji sjajno brani.

13' - Sjajna prilika za Dinamo! Henriquez je povukao i loptu gurnuo Fernandesu koji puca, ali Marković brani! Henriquez je natrčao na odbijanac, ali nije bio precizan.

10' - Dinamo je krenuo silovito, a lopta je uglavnom na polovici gostiju.

3' - Hodžićev pokušaj prošao je kraj Slavenovih vrata

1' - Počeo je susret u Maksimiru.

Sastav Dinama: Eduardo - Matel, Schildenfeld, Benković, Sosa - Jonas, Antolić - Fernándes, Ćorić, Hodžić - Henríquez

Sastav Slavena: Marković - Barić, Musa, Jovičić, Štiglec - Gregurina, Pokrivač, Christensen - Ivanovski, Ejupi, Katić