Dinamo - Celtic
1/7
02.10.2014.
u 22:56

Kris Commons zabio je u šestoj minuti i to je bilo dovoljno za pobjedu domaćina.

Dinamo nije uspio skinuti "prokletstvo", još su jednom poraženi u Škotskoj i još jednom nisu postigli pogodak! Nešto jednostavno nije u redu jer kao i prije 16 godina, modri su bili bolji i svejedno ostali "prekratki". Najgore je što se sve riješilo odmah na početku, ostalo je tih 1:0 iz šeste minute.

A zabio je Kris Commons u trenucima dok je Dinamovim igračima bila "voda u ušima", nisu navikli na ovakvu atmosferu kakva je na Celtic Parku. Zato je trener Zoran Mamić govorio da je najbitnije ne primiti rani pogodak, da se momčad aklimatizira. Nije njegov plan uspio, kao i toliko drugih planova ove sezone, nažalost.

Sigali je kasnio kod duplog pasa Škota i Commons lako puca pored Eduarda za vodstvo. Imao je Celtic nakon tog pogotka dominaciju do otprilike dvadesete minute, a tad je krenuo Dinamo. Ili bolje rečeno, krenuo je Wilson. S promašajima... Pivarić mu je prvo odlično ubacio s desne strane, ali Portugalac promašuje sa šest metara glavom - potpuno neometan!

Nakon toga se sam oslobodio i s nekih 25 pogađa gredu koja se vjerojatno još uvijek trese! Zatim je nakon lošeg izbijanja lopte od strane obrane škotskog prvaka i s desetak metara puca i Gordon brani. Na kraju prvog poluvremena još je i Soudani ostao sam na rubu kaznenog prostora i zapucao priliku. Celtic je nestao u ofenzivnom dijelu u tim trenucima i samo se branio pa im je odmor došao kao naručen. Tek je nakon pola sata igre Eduardo driblinzima poklonio loptu protivniku, ali to nije bilo kažnjeno. I to je bilo sve od Škota u 45 minuta.

Valjda su zato i krenuli žešće u drugi dio i prvih desetak minuta kontrolirali utakmicu, ali potom je ponovno krenuo Dinamo, ali i Wilson s nevjerojatnim promašajem. Soudani je u jednoj kontri na sebe "navukao" trojicu Škota i dodao do Wilsona, a ona potpuno sam, neometan, bez ikakvog otpora protivnika odlučuje pucati silovito i bez ikakvog "ciljanja". Gordon je obranio udarac i bacio u očaj Portugalca, Soudanija, sve svoje suigrače, trenera i navijače.

No Mamić ga nikako nije želio izvaditi iz igre, umjesto njega je izvadio Domagoja Antolića, koji upravo zbog Wilsona igra povučenije i njegova igra pati, a vidjelo se sredinom drugog dijela kako je jak kad ima loptu u nogama i vodi igru. Bio je uvjerljivo najbolji pojedinac hrvatskog prvaka kad ga je Mamić odlučio izvući iz igre. Nakon toga je igra izgubila glavu i rep, ali Celtic je zapravo vrlo skromna ekipa pa se prebacivanjem sredine terena i igrom po bokovima (kako je Vrdoljak savjetovao) stvaralo brojne prilike. Treba izdvojiti dvije Soudanijeve, jednu gdje preslabo puca s desetak metara i jednu na samom kraju kad je bio sam na šest metara, ali lopta mu prelazi preko noge i tu je bio kraj. Nedostajalo je koncentracije i raspoloženih igrača jer teško je reći gdje je večeras bio Duje Čop, zašto su Sigali i Šimunić djelovali nesigurno, ali i kakvu to blokadu ima Wilson Eduardo.

Iako bolji, iako dominantniji, iako s više prilika, modri su još jednom izgubili! Je li riječ o kompleksu, strahu, nesreći ili lošim procjenama trenera, teško je reći. Ono što se zna jest da nešto nije u redu kad se uzastopno gube utakmice koje trebaju biti dobivene! Time je pobjeda protiv Astre stigla u drugi plan, a Dinamo je trenutno treći u skupini jer Salzburg je u Rumunjskoj slavio sa 2:1 tako da ima četiri boda, baš kao i Celtic. Modri su na tri, a Astra na nuli.

CELTIC - DINAMO 1:0 (Commons 6')

CELTIC: Gordon - Ambrose, Denayer, Van Dijk, Izaguirre - Johansen, Brown - Tonev (od 87. Berget), Commons (od 69. Kayal), Wakaso (od 78. Griffiths) - Stokes. Trener: Ronny Deila.

DINAMO: Eduardo - Pinto, Sigali, Šimunić, Pivarić - Brozović, Ademi, Antolić (od 75. Ćorić) - Soudani, Čop (od 60. Henriquez), Wilson (od 84. Pjaca). Trener: Zoran Mamić.