Dinamo nakon borbe na jedanaesterce svladao Split i osvojio Kup!

1/19
20.05.2015.
u 22:05

– Splitu svaka čast, stvarno su bili dobri, i predvidjeli smo da će biti tako, ali veseli ova dvostruka kruna – rekao je Ademi

Dinamo je osvojio Kup i stigao do dvostrukog trofeja ove sezone. Modri su na Maksimiru pred oko 11 tisuća ljudi nakon jedanaesteraca svladali Split sa 4:2.

Bilo je to dobra i čvrsta utakmica u kojoj se Split branio i prijetio kontrama, dok je Dinamo imao inicijativu. U 120 minuta nije bilo golova pa su pobjednika odlučili jedanaesterci. U modroj momčadi svi su izvođači (Henriquez, Taravel, Pivarić i Machado) bili precizni sa 11 metara, dok su kod Splita promašili Rog i Blagojević.

– Žao nam je svima, meni pogotovu zbog te šanse u 90. minuti. A jedanaesterce uvijek pucam u tu istu stranu, sad nije ušla. Ali, pucao bih i pucat ću opet – rekao je Rog nakon susreta.

Splitu je naročito teško bilo u produžecima jer je u 95. minuti Galović zaradio drugi žuti karton. Nakon toga je u 107. minuti sudac Bebek trenera Zorana Vulića poslao na tribine zbog protestiranja. Crveni su utakmicu uspjeli dovući do jedanaesteraca, ali više od toga nije išlo.

Trofej Rabuzinovo sunce podignuo je kapetan Dinama Arijan Ademi, a uručila mu ga je predsjednica RH Kolinda Grabar-Kitarović. Nakon toga krenuo je maksimirski vatromet.

– To mi je prvi put da sam kao kapetan podignuo pehar i ponosan sam. A nismo došlo do njega, Splitu svaka čast, stvarno su bili dobri, i predvidjeli smo da će biti tako, ali veseli ova dvostruka kruna – rekao je Ademi.

Dinamu je tako 13. put otkako je samostalne Hrvatske osvojio Kup, dok je Split ostao bez nastupa u Europi sljedeće sezone.