Objavljeno vijesti danas: 121
Liga prvaka

PSG predvođen Ibrahimovićem i na Stamford Bridgeu slavio sa 2:1 za nastup u četvrtfinalu

Zlatan Ibrahimović
1/11
09.03.2016.
u 22:36

Zanimljivo kako su se ove momčadi treću sezonu zaredom susrele u doigravanju Lige prvaka. PSG je bio uspješniji prošle godine u osmini finala dok je Chelsea slavio 2014. u četvrtfinalu. A sada su se ponovno radovali Parižani.

Momčad Paris Saint-Germaina 'preživjela' je težak uzvrat kod Chelseaja u osmini finala Lige prvaka te će treću sezonu zaredom igrati u četvrtfinalu najelitnijeg nogometnog natjecanja. Pobijedili su rezultatom 2:1 te slavili s ukupnih 4:2.

Parižani su na Stamford Bridge stigli s prednošću 2:1 iz prvog susreta. Momčad Laurenta Blanca bila je mnogo bolji takmac na Parku prinčeva, no momčad Guusa Hiddinka vjerovala je da će nastaviti pozitivan niz od sedam domaćih utakmica bez poraza protiv francuskih predstavnika.

Obje momčadi žustro su počele susret, a na prvi pogodak nije trebalo dugo čekati. Ibrahimović je u 16. minuti s desne strane ubacio prizemno za Rabiota koji nečuvan pogađa na drugoj vratnici.

Izjednačenje je stiglo za 11 minuta. Izgubili su gosti loptu na sredini igrališta nakon čega su odlično kombinirali Willian i Pedro. Brazilac je potom dodao Diegu Costi koji je nadmudrio Thiaga Silvu te savladao vratara Trappa. Napadač Chelesaja bio je strijelac ili asistent prilikom 17 golova u posljednjih 15 utakmica Chelseaja.

Nevolje za "bluese" počele su u 60. minuti kad je zbog ozljede igru morao napustiti strijelac Costa.

Četiri minute potom Trapp je obranio odlične udarce Williana i Hazarda iz odbijanca. Engleska momčad propustila je prijeći u vodstvo pa su to učinili Francuzi praktično u sljedećoj akciji. Motta je odlično dodao za Di Mariju na lijevo krilo, a Argentinac je poslao oštru loptu pred gol Chelseaja gdje je Ibrahimović sigurno pogodio za 2:1.

Taj pogodak potpuno je presjekao Hiddinkovu momčad, a kad je u 82. minuti i Hazard izašao zbog ozljede, bilo je jasno kako nema nade za domaćina.

CHELSEA – PSG 1:2

CHELSEA: Courtois – Azpilicueta, Cahill, Ivanović, Kenedy – Mikel, Fabregas – Pedro, Willian, Hazard (od 75. Oscar) – Diego Costa (od 60. Traore).

PSG: Trapp – Marquinhos, Thiago Silva, David Luiz, Maxwell – Thiago Motta, Rabiot, Matuidi (od 87. Van der Wiel) – Di Maria (od 82. Cavani), Moura (od 78. Pastore) – Ibrahimović.

Dodajmo kako je u prvoj današnjoj utakmici Benfica s 2:1 slavila kod Zenita i prošla u četvrtfinale s 3:1 ukupno. Jučer su nastup među osam najboljih izborili Real Madrid i Wolfsburg.

Ždrijeb parova četvrtfinala Lige prvaka bit će u petak, 18. ožujka.