Athletic preokretom do četvrtog mjesta Primere; remi WBA i Evertona

Athletic Bilbao
20.01.2014.
u 23:51

U posljednjoj utakmici 20. kola Primere Athletic Bilbao je pobijedio Valladolid 4:2 i tako vratio četvrto mjesto.

WBA i Everton su u posljednjoj utakmici 22. kola Premiershipa odigrali 1:1.

Everton je imao priliku pobjedom skočili na četvrto mjesto ljestvice, a na dobrom putu bili su od 41. minute kada je mrežu domaćina zatresao Kevin Mirallas.

Ipak, gosti do kraja nisu izdržali. U 75. minuti bod domaćinima donio je Diego Lugano koji je zabio glavom.

Everton je pobjedom ostao na šestom mjestu sa 42 boda, dok je WBA na 13. mjestu sa 22 boda.

Athletic preokretom do četvrtog mjesta

U posljednjoj utakmici 20. kola Primere Athletic Bilbao je pobijedio Valladolid 4:2 i tako vratio četvrto mjesto. Gosti su bolje otvorili utakmicu te su poveli u 15. minuti golom Gonzalesa.

Ipak, u nastavku utakmice Bilbao je stigao do tri boda. U 65. minuti izjednačio je Ibai. Deset minuta kasnije za potpuni preokret pogodio je De Marcos.

Veliki korak prema pobjedi domaćini su napravili u 82. kada je Ibai drugim golom na utakmici donio 3:1. Pobjedu domaćina potvrdio je Herrera u 86. minuti. Konačnih 4:2 postavio je Valdet u sudačkoj nadoknadi.

Athletic je na četvrtom mjestu Primere sa 39 bodova, dok je Valladolid 18. sa 16 bodova.