Atalanta iznenadila Romu, Perica s klupe gledao pobjedu Udinesea

Roma - Atalanta
1/5
29.11.2015.
u 17:18

Atalanta je završila utakmicu s dva igrača manje, u 87. minuti je pocrvenio Guglielmo Stendardo, a u trećoj minuti sudačke nadoknade i Alberto Grassi.

U susretu 14. kola talijanskog nogometnog prvenstva Atalanta je u Rimu pobijedila Romu 2:0 produbivši krizu rimskog sastava koji je u zadnja četiri kola upisao samo jednu pobjedu.

Pobjedu gostima donijeli su Argentinci Alejandro Gomez (40) i German Denis (80-11m). Atalanta je završila utakmicu s dva igrača manje, u 87. minuti je pocrvenio Guglielmo Stendardo, a u trećoj minuti sudačke nadoknade i Alberto Grassi. Niti Roma nije završila utakmicu kompletna. U 81. minuti je isključen Maicon.

Udinese je na gostovanju pobijedio Chivo 3:2, a Stipe Perica nije nastupio za goste.

Carpi je osvojio važne bodove u borbi za prvoligaški spas pobijedivši na gostovanju Genou 2:1, dok je Frosinone u derbiju začelja pobijedio Veronu 3:2.

Večers su na programu još dvije utakmice Empoli - Lazio i Palermo - Juventus, dok su posljednje dvije utakmice ovog kola u ponedjeljak, a sastaju se Sassuolo - Fiorentina i Napoli - Inter.

Na ljestvici vodi Inter sa 30 bodova, Napoli i Fiorentina imaju po 28 bodova, a Roma je četvrta sa 27 bodova. Posljednja tri mjesta koja vode u niži rang natjecanja drže Bologna (13), Carpi (9) i Verona (6).

REZULTATI:

Roma  - Atalanta     0:2 (Gomez 40, Denis 80-11m)
Chievo - Udinese     2:3 (Paloschi 26, Inglese 72 / Frey 42-ag, Thereau 46, 80)
Frosinone - Verona  3:2 (Ciofani 22-11m, 40, Dionisi 48 / Viviani 69, Moras 75)
Genoa - Carpi          1:2 (Figueiras 8 / Boriello 57,  Zaccardo 81)

Večeras:

Empoli - Lazio
Palermo - Juventus

U subotu:

Milan - Sampdoria  4:1 (Bonaventura 16, Niang 38-11m,49, Adriano 79 / Eder 87-11m)
Torino - Bologna    2:0 (Belotti 75, Vives 90+2)