1/5
25.08.2016.
u 22:52

Slaven Bilić prošle je sezone od Astre ispao igrajući s drugom momčadi, dok je ovoga puta od rumunjskog predstavnika ispao igrajući s najjačim adutima.

Večeras su odigrane uzvratne utakmice playoff faze Europske lige, a u pogonu je bilo deset hrvatskih nogometaša, te - nesretni Slaven Bilić. West Ham je neočekivano još jednom razočarao svoje navijače, druge se godine zaredom od Europske lige oprostio već u kvalifikacijama. I to od istog suparnika - rumunjske Astre Giurgiu.

No, dok je Slaven Bilić prošle godine od Rumunja ispao s drugom momčadi, ove je sezone na travnjak poslao najjače raspoložive adute. Ali, bez nekoliko najvažnijih, no ipak ozlijeđenih igrača (Payet, Lanzini, Cresswell, Sakho, Carroll, Feghouli...). Astra je na Olimpijskom stadionu u Londonu slavila 1:0, a junak utakmice (uz gostujućeg vratara Lunga) bio je Teixeira koji je krajem prvoga dijela zabio jedini pogodak na utakmici. Prva utakmica odigrana u Rumunjskoj završila je 1:1, piše Goal.com.

Darijo Srna (Šahtar) - odigrao svih 90 minuta u još jednoj pobjedi (2:0) Šahtara nad turskim Basaksehirsporom...

Eduardo da Silva (Šahtar) - u novoj pobjedi (2:0) nad turskim Basaksehirom zaigrao od 77. minute, a u finišu utakmice zaradio i žuti karton...

Petar Filipović (Austria Beč) - odigrao svih 90 minuta u novoj pobjedi (2:1), ali i prolazu svoje momčadi nad Rosenborgom. Zahvalni branič zaradio je i žuti karton.

Marin Leovac (PAOK) - u domaćoj pobjedi nad Dinamo Tbilisijem na travnjaku bio do 65. minute. PAOK se s ukupnih 5:0 lakoćom domogao Europske lige.

Marin Skender (Sonderjyske) - njegova je momčad poražena (3:2) kod Sparte Prag i tako se oprostila od Europe. Zanimljivo, Sonderjyske je nakon 0:0 iz prve utakmice u glavnom gradu Češke vodio 2:0, no onda primio tri pogotka. Skender je bio nemoćan kod sva tri gola koja je primio glavom iz blizine.

Filip Ozobić (Gabala) - odigrao svih 90 minuta u porazu (1:0) svoje momčadi kod Maribora. U finišu dvoboja zaradio žuti karton, a Gabala se drugu godinu zaredom plasirala u grupnu fazu Europske lige.

Kako su igrali ostali hrvatski nogometaši u Europskoj ligi pročitajte na portalu Goal.com.