12.02.2017., Dom sportova, Zagreb - Kosarkaska ABA Liga, 22. kolo, KK Cedevita - KK Partizan NIS. Uros Lukovic, Marko Arapovic.  Photo: Petar Glebov/PIXSELL
1/7
Autori: Drago Hudika, Hina
25.03.2017.
u 21:56

U drugom polufinalnom susretu u Beogradu zagrebačka je momčad izgubila od Partizana sa 73:74

Cedevita će prolaz u finale regionalne ABA lige tražiti u majstorici u Zagrebu. U drugom polufinalnom susretu u Beogradu zagrebačka je momčad izgubila od Partizana sa 73:74. (13:20, 21:19, 17:17, 22:18).

Pobjedu domaćinu donio je Hatcher košem dvije sekunde prije kraja utakmice.

Partizan je prvu četvrtinu završio sa sedam koševa prednosti iskoristivši napadačku inferiornost Cedevite. Hrvatski prvak je šuterski proradio u drugoj četvrtini pa je na poluvremenu beogradska momčad imala pet koševa prednosti.

Loše otvaranje drugog poluvremena kod Cedevite iskoristili su igrači Partizana i u 23. minuti stigli do najveće prednosti +10 (44-34). No, tri minute kasnije Cedevita je stigla do izjednačenja 45:45. Paritizan je za posljednju dionicu ipak uspio izboriti pet koševa prednosti (56-51).

Odluka o pobjedniku pala je u posljednje dvije minute u koje su, nakon trice Tomasa, domaći ušli s minimalnim vodstvom 64:63. Trica Marinkovića i jedno slobodno bacanje Birčevića Partizanu su donijeli vodstvo 70-65 za zadnjih 54 sekundi.

No, tada je eksplodirao Ryan Boatright. Prvo je pogodio dva bacanja za 67-70, potom oteo loptu Gordonu i u sljedećoj akciji pogodio tricu za 70:70. William Hatcher je prodorom donio novo vodstvo Partizanu 72:70 na 15 sekundi do kraja. Boatright je pogodio novu tricu za vodstvo Cedevite 73:72, ali je Paritzanu ostalo sedam sekundi za posljednji napad. Ponovno je Hatcher dobio loptu, slomio driblingom Krušlina i sa šest metara pogodio za pobjedu 74:73.

Hatcher je sa 23 koša bio najbolji strijelac i junak pobjedničke momčadi, Birčević je dodao 18 koševa i 11 skokova. Cedevitu je sa 25 koševa predvodio Boatright, a Bilan je ubacio 16 poena uz 10 skokova.

Odlučujuća, treća utakmica polufinala bit će odigrana u zagrebačkom Domu sportova u subotu, 1. travnja.

Tijek utakmice Partizan - Cedevita:

40' - Hatcher zabio za pobjedu Partizana - 74:73

40' - Sedam sekundi prije kraja Boatright je zabio još jednu tricu - Cedevita vodi 73:72!!!

40' - Desetak sekundi prije kraja Partizan vodi 72:70

40' - Do kraja je ostalo 40 sekundi, Partizan vodi sa tri koša razlike - 70:67. Boatright je zabio tricu (70:70)

39' - I kada se ukazao tračak nade Marinković je zabio tricu za Partizan - 69:65

38' - Nakon što je Tomas zabio jedno slobodno bacanje u sljedećem napadu je zabio tricu. Cedevita je došla na samo koš zaostatka - 64:63

37' - Tri minute su prošle bez koša!

34' - Boatright je zabio tricu, ali odmah je za Partizan uzvratio Hacher - 64:59

33' - Samo tri koša prednosti za Partizan. James je zabio za Gedevitu - 58:55

30' - Uoči posljednje četvrtine Partizan vodi protiv Cedevite sa 56:51

28' - Domaćin je ponovno otišao na četiri pogotka razlike - 52:48

26' - Boatright je zabio za izjednačenje - 45:45

25' - Bilan je imao priliku iz slobodnih bacanja smanjiti na samo koš razlike, ali je promašio jedno - 45:43

24' - I Shurna je zabio za tri poena - 45:42

23' - Boatright je ubacio tricu i ponovno smanjio prednost domaćeg sastava - 45:39

22' - Cedevita je još bez koša u nastavku. Partizan je otišao na deset koševa razlike - 44:34

20' - Bilan je smanjio prednost domaćina - 39:34, to je njegov deseti koš u prvom poluvremenu i najraspoloženiji je igrač Cedevite. Igrači su otišli na odmor.

19' - Pogledajte sjajnu Jamesovu blokadu!

19' - Četiri napada u nizu završavala su tricama, po dvije s obje strane - 39:32

18' - Domaćin je i dalje u prednosti, Partizan vodi sa sedam koševa razlike - 33:26

16' - James je novom tricom zabio za 25:24

15' - Pet minuta prije odmora Partizan vodi s tri koša razlike - 24:21

13' - James je tricom smanjio prednost Partizana - 22:18

11' - Shurna je zabio za Cedevitu - 20:15.

10' - Partizn je u završnici prve četvrtine otišao na sedam koševa razlike - 20:13.

8' - Begić je ubacio jedno od dva slobodna bacanja i smanjio prednost beogradske momčadi - 16:13

6' - Partizan je zaigrao nešto agresivnije i vodi sa 14:10.

4' - Ima mnogo pogrešaka s obje strane. Trenutačni je rezultat 8:8.

1' - Počela je utakmica u Beogradu.