Rudež junak Indianine pobjede: Ubacio 16 koševa u posljednjoj četvrtini!

Rudež
26.01.2015.
u 08:45

Damajan Rudež bio je junak pobjede Indiane u gostima kod Orlanda (106:99)! Postigao je 18 koševa od čega čak 16 u posljednjoj četvrtini kada je i pala odluka o pobjedniku neizvjesne utakmice. Zanimljivo, hrvatski reprezentativac u četvrtoj četvrtini ubacio je više od pola koševa svoje momčadi (16 od 31).

Indiana je uoči posljednjih dvanaest minuta gubila 7 razlike, a onda je na scenu stupio Damo i sa 4 trice uništio Orlando. Ukupno je iz igre šutirao 7-10, a za tricu 4-7.

- Kada gubite u zadnjoj četvrtini, lako je potonuti. No, mi smo igrali obranu, bili smo agresivni. Šutevi su nam počeli ulaziti i dobili smo samopouzdanje. Kad smo prešli u vodstvo rekli smo da nam ova pobjeda ne smije pobjeći iz ruku - rekao je Rudež nakon svoje najbolje utakmice u NBA karijeri.

Inače, u pobjedničkoj momčadi najbolji strijelac bio je David West (20 koševa), a kod Orlanda Cronogorac Vučević (27 koševa).

Indiana je s omjerom 16-30 na 12. mjestu Istoka, a osmo mjesto, koje vodi u doigravanje, drži Charlotte (19-26).