Pobjeda Brooklyna, Bogdanović zabio pet koševa

Bojan Bogdanović
1/5
23.11.2015.
u 09:40

Golden State je savladao Denver (118:105) i izjednačio NBA rekord po broju pobjeda na početku sezone (15 iz isto toliko utakmica).

Brooklyn Netsi su se sinoć osvetili Bostonu za poraz od prije dva dana, pobijedivši ih sa 111:101, a Bojan Bogdanović je u 18 minuta provedenih na terenu zabio pet koševa uz 3 skoka.

Brooklyn je do pobjede vodio raspoloženi Brook Lopez sa 23 postignuta pogotka i 10 skokova, a Jarrett Jack je zabio 13 od ukupno 22 koša u zadnjoj četvrtini.

Nakon što su Celticsi dobili sa 25 razlike u Bostonu prije dva dana, Netsi su dominirali u drugoj četvrtini iako su uspjeli prokockati vodstvo od čak 22 koša. Brooklyn je u drugoj četvrtini zabio 35 koševa i na poluvremenu imao prednost od 59:42. Brooklyn je tada u trećoj četvrtini povećao na 67:45, ali je onda Thomas zabio 15 koševa a Bradley pogodio tri od svojih sedam trica i Celticsi su se vratili u igru. Devet minuta do kraja Boston se približio na  90:86, no to mu nije bilo dosta.

Joe Johnson je dodao 17 koševa za Netse. Kod Celticsa najbolji su bili Isaiah Thomas i Avery Bradley koji su svaki zabili po 27 koševa.

Golden State je savladao Denver (118:105) i izjednačio NBA rekord po broju pobjeda na početku sezone (15 iz isto toliko utakmica) koji drže Washington Capitalsi iz 1948. i Houston Rocketsi iz 1993. godine.

4. Portland 6 9 .400 2 1/2
5. Minnesota 5 8 .385 2 1/2