Pregled dana navigacija Košarka
KOŠARKA

Juniori Zagreba osvojili košarkašku Euroligu!

Juniori Zagreba prvi su hrvatski klub koji je osvojio košarkašku Euroligu, u finalu su pobijedili Žalgiris sa 76:65.

Juniorska momčad Zagreba ostvarila je uspjeh kakav nije niti jedan klub u hrvatskoj povijesti. Mladi Zagrebaši pod vodstvom Andreja Tesle postali su juniorski klupski prvaci Europe. U velikom finalu u Barceloni pobijedili su Žalgiris 76:65, a Dario Šarić je ostvario triple-double od 19 poena (šut 7/21), 14 skokova i 10 asistencija te postao prvi igrač u povijesti kojem je to uspjelo u dva finala mlađih kategorija - kadetskom Europskog prvenstva te juniorskom Eurolige.

Uz njega su ponovno odlični bili Mario Hezonja s 19 poena, 6 skokova i četiri ukradene lopte, te Dominik Mavra sa 16 poena, 6 skokova i 5 ukradenih lopti.

08.05.2011 u 22:34h

ZAGREB DO TITULE S KLINCIMA Zagreb je na turnir otišao sa samo tri igrača izlaznog \'93. godišta, svi ostali su \'94. godište uključujući Šarića, Mavru i Kneževića, i čak petorica na rosteru u Barceloni su još uvijek kadeti među kojima i Hezonja. Za razliku od njih, kod Žalgirisa su svi njihovi nositelji igre 18-godišnjaci, uključujući i tri najbolja igrača u finalu
    0 0% 0

08.05.2011 u 21:36h

Dubrava je osvojila juniorski naslov, a trener Nikola Piacun koji je preuzeo momčad prošle jeseni još kao da nije svjestan velikog uspijeha momčadi koja je u četiri natjecanja pod okriljem HKS - a osvojila tri znatne medalje... Ovo je nevjerojatan vikend za nas. Pokazali smo da smo ekipa koja igra najbolju obranu. Obranom smo osvojili naslov. Ovo je nagrada za sav uloženi trud koji su ovi dečki podnijeli ove godine. Ovo je plod rada i svih trenera koji su radili s ovom generacijom. Sve zahvale svim trenerima, klubu, kao i našim roditeljima koji su bili naša vjerna logostika. Uz tri juniorska reprezentativca, i drugi igrači su ispali pozivnice na reprezentaciju. Dubrava već godinama radi kvalitetno, i mislim da je ovo čestitka svim ljudima koji se bore za ovaj klub. Za MVP igrača prvenstva proglašen je dubravaš Mislav Brzoja. Sjajne igrače kadetskog prvaka Europe nisu prošle nezapaženo i na ovom prvenstvu. Nakon finala još ushićen nam je kazao... Pokazali smo da smo najbolja ekipa, pogotovo po obrani. Primili smo oko 90 koševa u dvije utakmice. Potvrdili da smo prava momčad koja je ostala ista svih ovih godina, za razliku od drugih koji su se pojačavali. Povukli smo seniorski igrači, jer imamo to iskustvo A 1 lige, i pokazali da Dubrava ima što za ponuditi. Hvala svima, suigračima, navijačima, klubu i idemo se veseliti...
    0 0% 0

08.05.2011 u 21:35h

U finalu juniorskog Final Foura u Slavonskom Brodu košarkaši Dubrave pobijedili su Cedevitu sa 60:41 i tako osvojili svoj prvi naslov prvaka Hrvatske od osamostaljenja. Dubravaši su dominirali praktički tokom cijele utakmice i naslov su osvojili i više nego zasluženo.