Dvadesetogodišnjak zabio povijesnih 70 koševa! Bogdanović slavio protiv 'svog' Brooklyna

Bojan Bogdanović
1/3
25.03.2017.
u 10:32

Ivica Zubac je za 21 minutu ubacio 7 koševa, a Mario Hezonja na parketu je proveo 27 minuta i za to vrijeme ubacio 6 poena.

Bojan Bogdanović je u rutinskoj 129-108 pobjedi Washington Wizardsa protiv Brooklyn Netsa svojoj bivšoj momčadi postigao 17 koševa (šut za dva 6-9, trica 0-3, slobodna bacanja 5-5) uz sedam skokova, dvije asistencije i po jednu osvojenu loptu i blokadu. Najbolji kod pobjednika bio je John Wall sa 22 ubačaja i 9 asistencija, dok je najslabiju momčad lige predvodio Rondae Hollis-Jefferson sa 19 poena.

S omjerom 44-28 Wizardsi su i dalje vodeći sastav skupine Southeast i treća momčad Istoka, dok su Netsi sa 15-57 uvjerljivo posljednji.

Orlando Magic ostvario je rijetko uvjerljivu 115-87 pobjedu i to protiv još jedne momčadi koja se bori za doigravanje, Detroit Pistonsa. Domaći je sastav imao i 33 koša prednosti, a istaknuo se Elfrid Payton s "triple-double" učinkom od 14 koševa, 11 skokova i 10 asistencija. Mario Hezonja na parketu je proveo 27 minuta i za to vrijeme ubacio 6 poena (šut za dva 2-4, trica 0-2, slobodna bacanja 2-3) uz 4 skoka i 6 asistencija, a minutažu je dobio i Damjan Rudež koji je za pet minuta postigao 5 koševa (šut za dva 1-2, trica 1-1) uz po jedan skok i asistenciju.

Sa 27-46 Magic je pretposljednji, 14 na Istoku, dok su Pistonsi sa 34-39 10. također u Istočnoj konferenciji.

Los Angeles Lakersi su velikim preokretom u svom Staples Centeru svladali Minnesota Timberwolvese sa 130-119 nakon produžetka i tako uveličali otkrivanje statue svog legendarnog centra Shaquillea O'Neala ispred dvorane. Gosti iz Minnesote su u trećoj četvrtini imali i 15 poena viška, te napad za pobjedu na isteku četvrte četvrtine, ali Gorgui Dieng nije bio precizan, da bi u produžetku mladi Lakersi vrlo brzo ostvarili nedostižnu prednost. Jordan Clarkson sa 35 ubačaja i Julius Randle sa 23 pogotka i 12 skokova predvodili su Lakerse, dok su Andrew Wiggins sa 36 koševa i Karl-Anthony Towns sa 25 ubačaja i 13 skokova bili najbolji kod Wolvesa.

Hrvatski centar Ivica Zubac započeo je utakmicu u početnoj petorci Lakersa, te je za 21 minutu ubacio 7 koševa (šut za dva 3-7, slobodna bacanja 1-1) uz po 3 skoka i asistencije i 1 osvojenu loptu.

Ni Lakersi sa 21-51 ni Wolvesi sa 28-43 nisu u igri za doigravanje.

Prvaci Cleveland Cavaliersi po šesti su put zaredom nadigrali Charlotte Hornetse, ovaj put sa 112-105 na njihovom parketu i tako sačuvali vodeću poziciju na Istoku. LeBron James je sa 32 koša, 11 asistencija i 9 skokova bio nadomak novom "triple-doubleu" kod Cavsa, dok je Kemba Walker sa 28 pogodaka bio prvi strijelac Hornetsa.

Cleveland je sada na učinku 47-24, a Charlotte na 32-40.

Golden State Warriorsi ostvarili su šestu pobjedu zaredom kojom suse učvrstili na vrhu Zapada i čitave lige svladavši na svom terenu Sacramento Kingse sa 114-100. Stephen Curry je sa 27 koševa i 12 asistencija predvodio Warriorse, dok je Buddy Hield sa 22 ubačaja, 8 skokova i 7 asistencija bio prvo ime Kingsa.

Golden State trenutačno ima učinak od 58-14, a Sacramento 27-45.

Mladi 20-godišnji branič Phoenix Sunsa Devin Booker postao je tek šesti igrač u povijesti NBA lige koji je uspio postići čak 70 koševa na jednoj utakmici, ali niti to nije bilo dovoljno za pobjedu njegove momčadi u Bostonu, domaći Celticsi na kraju su slavili sa 130-120.

Booker je čak 51 koš postigao u drugom poluvremenu i tako se pridružio legendama Wiltu Chamberlainu, Kobeu Bryantu, Davidu Thompsonu, Elginu Bayloru i Davidu Robinsonu kao šesti igrač sa 70 ili više ubačaja u jednoj utakmici.

>>Amerikanci ismijavaju srpskog košarkaša: 'Izmislio je novo pravilo'