1/5
23.11.2015.
u 20:05

Miro Bilan je sa 17 koševa bio najefikasniji u sastavu Cedevite, po 14 poena dodali su Jacob Pullen i Fran Pilepić, dok su Metalac predvodili Nikola Malešević sa 20 i Marko Jošilo sa 17 ubačaja.

Košarkaši Cedevite u susretu su 11. kola regionalne ABA lige teže od očekivanog svladali Metalac u Valjevu sa 81:79 (15:16, 24:20, 16:23, 26:20).

Dvoboj u Valjevu bio je prepun preokreta, domaći su pet minuta prije kraja vodili sa šest razlike (73:67), Cedevita je uzvratila serijom 10:0 ponajviše zahvaljujući Jacobu Pullenu, te na ulazu u posljednje dvije minute ušla s vodstvom 77:73.

No, tada su domaći pogodili dvije trice iz nemogućih pozicija preko Kutlešića i Jošila za 79:77 za Metalac. Tada je ponovno na scenu stupio Pullen i tricom 30 sekundi prije kraja donio prednost Cedeviti od 80:79, a nakon što je Bakić promašio u posljednjem napadu domaćih, Pullen je sekundu prije kraja pogodio prvo i namjerno promašio drugo slobodno bacanje za konačnih 81:79.

Cedevita je ovom pobjedom stigla na omjer 8-3, dok je Metalac pao na 4-7.

U ponedjeljak su uspješni bili i košarkaši Zadra koji su kao gosti u Skoplju svladali MZT sa 72:60 (8:21, 27:7, 17:18, 20:14).

Nakon loše odigrane prve četvrtine, Zadrani su sjajnom predstavom u drugih 10 minuta, koje su riješili u svoju korist sa 27:7, preuzeli kontrolu rezultata. Susret je bio neizvjestan do rezultata 44:44 sredinom treće četvrtine, a tada su Zadrani novom odličnom serijom pobjegli na 15 razlike (65-50) četiri minute prije kraja i time osigurali pobjedu.

Glenn Cosey sa 19 koševa bio je najefikasniji u sastavu Zadra, po 13 su dodali Filip Kraljević i Ivan Ramljak, dok su Đorđe Drenovac i Damjan Stojanovski ubacili po 15 poena za MZT.

Zadar nakon 11 kola ima šest pobjeda i pet poraza, dok je MZT na omjer 4-7.